Köpek yarışmasında 'sınıf farkı'

Köpek yarışmasında 'sınıf farkı'.13442
  • Giriş : 29.06.2008 / 17:49:00

Antalya'nın Kemer ilçesinde düzenlenen köpek yarışmasında zengin ve yoksul bir araya gelirken sınıf farkı bir kez daha gözler önüne serildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kemer belediyesi Hayvan Barınağında düzenlenen Köpek Güzellik yarışmasına katılan köpekler birbirinden güzel cinsleriyle ve sahiplerinin sevgi ve şefkatiyle dikkatleri çekti. Özel şampuanlarla yıkanıp, özel mamalarla beslenen bu köpekler güzellikleri ve bakımlarıyla herkesin dikkatini çekerken, diğer yanda tel örgüler ardında sahipsiz köpekler vardı.

Kimsenin sahiplenmediği ya da sahipleri tarafından sokağa atıldıkları için Kemer Belediyesi ekipleri tarafından toplanarak tel örgüler ardına atılan bu köpekler tellerin ardında gördükleri üzerlerine titrenen köpeklere imrenircesine bakıyorlardı.Kemer belediyesi ve hayvanseverlerin yardımlarıyla ancak karınlarını doyurabilen bu köpeklerin perişanlığı ise dikkatlerden kaçmıyordu.

Sahipsiz köpeklerin imdadına ise yine yetişenler küçük çocuklar oldu. Kendilerine ait köpeklerin mamalarıyla sokak köpeklerini besleyen minikler aslında büyüklere de bir mesaj verir nitelikteydiler.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious