Köpekler kampüste kız öğrenciye saldırdı

  • Giriş : 16.11.2007 / 08:43:00
  • Güncelleme : 16.11.2007 / 11:41:01

VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi 4'üncü sınıf öğrencisi Sunay Arslan kampus alanında dolaşırken köpeklerin saldırısıyla yaralandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

VAN Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı 4'üncü sınıf öğrencisi Sunay Arslan kampus alanında dolaşırken köpeklerin saldırısıyla yaralandı. YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ceylan, bu olaydan sonra öğrencilerin korkması üzerine köpekle mücadele için 7 kişilik bir tim oluşturdu. Köpeklerin veteriner hekimlerin kontrolünde güvenlik görevlileri tarafından uyuşturucu iğneyle bayıltıldıktan sonra kampustan uzaklaştırılacağını belirten Prof.Dr. Ceylan, “Kampus alanı içinde şu ana kadar 40’a yakın köpek tespit ettik. Ayrıca köpeklerin kuduz olup, olmadığını tespit etmek için numuneler alıp test yaptıracağız'' dedi.
Dersten çıktıktan sonra kafeteryaya gitmek isteyen YYÜ Fen Edebiyat Fakültesi İngiliz Dili ve Edebiyatı Bölümü 4'üncü sınıf öğrencisi Sunay Arslan kampusta dolaşan başı boş köpeklerin saldırısına uğradı. Bir süre köpeklerle mücadele eden Arslan, başından kollarından ve bacaklarından ağır yaralandı. 15 köpeğin saldırdığı Sunay Arslan, çevredeki öğrenciler ve güvenlik görevlileri tarafından güçlükle kurtarıldı. 8 gündür YYÜ Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi Plastik Cerrahi Bölümü’nde tedavi gören Sunay Arslan taburcu edildi. Vücudunun büyük bir kısmında yaralar oluşan Arslan hala olayın şokunu üzerinden atamadı.
Olayın duyulması üzerine kampustaki öğrencileri köpek korkusu sardı. Saldırıya uğrayan arkadaşlarını da biran olsun yalnız bırakmayan öğrenciler, köpeklerin kampus alanından uzaklaştırılmasını istedi. Korku içinde bölümlere gidip, geldiklerini söyleyen öğrenciler ise, üniversite yönetimine verilmek üzere 700’e yakın dilekçe topladı.
Kampus alanındaki köpeklerle baş edemediklerini ifade eden YYÜ Rektörü Prof. Dr. Hasan Ceylan, son olayın ardından 7 kişilik köpekle mücadele timi oluşturduklarını belirtti. Kampüs alanında 40'a yakın köpek tespit ettiklerini belirten Ceylan şunları söyledi:
“Daha önce yapılan mücadelede 100 köpek belediye ekipleri tarafından uyuşturulduktan sonra kampus alanından çıkarıldı. Bizim yeni kurduğumuz timin görevi de artık sadece bu köpeklerle mücadele olacak. Köpekler veteriner hekimlerin gözetiminde güvenlik görevlileri tarafından silahla vurulup uyuşturulduktan sonra kampüs alanı dışına çıkartılacak. Ancak çok zor bir mücadele. Çünkü kampus alanına sürekli dışardan köpekler giriyor. Mücadele sırasında etkisiz hale getirdiğimiz köpeklerde kuduz taraması yaptıracağız.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious