Köpeklerini bulmak için bunu yaptılar!

Köpeklerini bulmak için bunu yaptılar!.13442
  • Giriş : 10.07.2009 / 20:12:00

Garip olduğunu biliyorlar, hatta söylerken de biraz utanıyorlar. Ama onlara göre bunun bir anlamı var ve bu son çare:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


İngiltere'de bir aile, birkaç gündür kayıp köpeklerini bulmak için, son çare olarak kendi idrarlarını oturdukları mahalleye serpmeyi denedi.

Bristol yakınlarındaki Redland'de oturan Baltesz ailesi 10 yaşındaki labrador cinsi köpeklerini bulmak için afişler asmak başta olmak üzere bilinen bütün yolları denediklerini, ancak sonuç alamayınca, akıllarına "Simon" isimli köpeğin evin yolunu bulabilmesi için geçebileceği yerlerde, ona yardımcı olacak kokudan "eve dönüş yolu" oluşturma fikrinin geldiğini anlattı.

Evening Post gazetesine konuşan 43 yaşındaki Louise Baltesz, "Bunun biraz garip olduğunu biliyorum, hatta söylemek de beni biraz sıkıyor. Ama aklımıza geldiğine göre bunun bir anlamı var. Simon bizim kokumuzu tanıyabilir, çünkü köpeklerin inanılmaz gelişmiş koku alma yetenekleri var" dedi.

Bristol Belediyesinin sözcüsü ise, Baltesz ailesinin bulduğu yöntemden pek hoşnut değil. Ancak polis, haklarında şikayet olmadığı için, Baltesz ailesi hakkında tahkikat başlatamıyor... Aslında sokakta tuvalet yapmak İngiltere'de yasak...

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*