Köprü, trenin üzerine çöktü: 22 ölü

  • Giriş : 02.12.2006 / 00:00:00

Hindistan'da 150 yıllık bir yaya köprüsünün, altından bir yolcu treninin geçtiği sırada çökmesi sonucu 22 kişinin öldüğü bildirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bir yetkili, köprüyü sökme çalışmalarının, trenlerin geçmesine izin verildiği gündüz saatlerinde değil, genelde geceleri yapıldığını söyledi.

Demiryollarından sorumlu Bakan Lalu Prasad, kazayla ilgili soruşturma başlatıldığı ve köprünün sökülmesinden sorumlu demiryollarının iki mühendisinin görevden alındığını bildirdi.

-BANGLANDEŞ'TE FERİBOT BATTI: 6 ÖLÜ

Bangladeş'te bir nehirde, bir kargo gemisiyle çarpışan feribotun batması sonucu 6 kişinin öldüğü bildirildi.

Polis, başkent Dakka'nın 200 kilometre kuzeyinde Netrokona bölgesindeki Kangşa nehrinde meydana gelen kazada, 30 kişinin de kayıp olduğunu kaydetti.

Bangladeş'te büyük can kayıplı feribot kazaları sık meydana geliyor. Kazalardan gemilerin aşırı yüklü olmaları, yetersiz bakım yapılması, dikkatsizlik ve güvenlik teçhizatlarının yetersiz olması sorumlu tutuluyor.

-BANGLADEŞ'TE FİLLER 2 ÇİFTÇİYİ EZEREK ÖLDÜRDÜ

Bangladeş'in güneydoğusunda bekçi kulesini yıkan vahşi fillerin, içerideki iki çiftçiyi ezerek öldürdüğü bildirildi.

Polis ve ormancılık yetkilileri, başkent Dakka'nın 450 kilometre göney doğusundaki bir tarım alanını koruyan görevlilerin gözetme kulesinde bulunduğu sırada, bölgeye ormandaki sürüden ayrılan 10 fil daldığını açıkladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious