'Köprü 2' operasyonunda 21 tutuklama

  • Giriş : 27.11.2006 / 00:00:00

Eskişehir Emniyeti tarafından, Eskişehir ve Antalya'da ''Köprü 2'' ismiyle eş zamanlı olarak düzenlenen ortaklaşa operasyonda, yakalanan 24 şüpheliden 21'i çıkarıldıkları adli makamlarca tutuklandı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Önceki gün düzenlenen operasyonda, çıkar amaçlı suç örgütü kurmak, hırsızlık yapmak ve yaptırmak, hırsızlık malını kullanmak ve satmak, nitelikli dolandırıcılık ve sahtecilik yapmak, adam öldürmeye azmettirmek gibi 23 ayrı suçu işledikleri iddia edilen Ayhan Y, Adem T, Murat G, İhsan H, Muharrem D, Özcan E, Özgür T, İsmail B, Süleyman A, Hülya Y, Hidayet Y, Ali A, Ali D, Ecevit A, Ercan Ö, Ender G, Ertan K, Kadir E, Erkan K, Tuncay A, Battal M, Birol L, Hüseyin A. ve Hasan D. gözaltına alınmıştı. Emniyetteki işleri tamamlandıktan sonra adliyeye sevk edilen zanlılardan Ayhan Y, Hasan D. ve Hüseyin A. tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakılırken, diğer 21 kişi ise ' suç işlemek amacıyla suç örgütü kurmak ve örgüt adına faaliyette bulunmak suçlarından' tutuklanarak cezaevine gönderildi.

Şüphelilerin Eskişehir ve Antalya'daki ev ve iş yerlerinde yapılan aramalarda, 1 milyon 587 bin YTL değerinde 31 çek, 565 YTL, A.T. adına düzenlenmiş 1 üniversite kimlik kartı, dolandırıcılık suretiyle satışı yapılan 39 araca ait trafik tescil belgesi 3'ü kuru sıkı 6 tabanca, birer döner bıçağı, satır ve sopa, 1 sahte sürücü belgesi, 4 sahte nüfus cüzdanı, 3 göz yaşartıcı sprey, 4 bıçak ele geçirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious