Köprü ve otoyollarda iş yavaşlatma eylemi

Köprü ve otoyollarda iş yavaşlatma eylemi.13608
  • Giriş : 11.03.2008 / 11:16:00

KESK'e bağlı Yapı-Yol Sen üyeleri, yarın Tapu ve Kadastro Müdürlükleri, Bayındırlık İl Müdürlükleri ve İller Bankasında ''iş bırakacak''.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Sendika üyeleri, İstanbul'da Kurtköy ve Mahmutbey gişeleri ile Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde ikişer saatlik ''iş yavaşlatma'' eylemi yapacak.

İş yavaşlatma eyleminin özellikle İstanbul'da etkili olması bekleniyor. İstanbul'da Kurtköy gişelerinde 10.00-12.00, Mahmutbey gişelerinde 12.00-14.00, Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde 14.00-16.00 saatleri arasında iş yavaşlatılacak.

KESK Genel Başkanı İsmail Hakkı Tombul ve Yapı-Yol Sen Genel Başkanı Haydar Arslan, eylemin gerekçelerine ilişkin olarak Fatih Sultan Mehmet Köprüsü'nde saat 15.00'de basın açıklaması yapacak. Ankara'da da yarın saat 11.00'de Bayındırlık ve İskan Bakanlığı önünde basın açıklaması gerçekleştirilecek.

Bayındırlık ve İskan Bakanlığı bünyesinde çalışanlara yönelik olarak ek ödeme taslağının ve fiili hizmet zammının yasalaşmasını, çalışanlara döner sermayeden pay verilmesini, ücretlerin iyileştirilmesini talep eden sendika üyeleri, ayrıca İller Bankasının kapatılmamasını, köprü ve otoyolların özelleştirilmemesini ve ücretsiz olmasını, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Yasa Tasarısı'nın geri çekilmesini istiyor.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious