Köprübaşı'nda ağaç katliamı

  • Giriş : 10.09.2006 / 00:00:00

Arazilerine diktikleri bin 250 meyve fidanını bir gecede kırdılar

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Manisa'nın Köprübaşı ilçesi Akçaalan köyünde Yunus ve Hikmet Uysal kardeşlerin arazisinde bin 250 adet zeytin ve çeşitli meyve fidanı kimliği meşhul kişilerce tek tek sökülerek kırıldı.

Uysal kardeşlere ait 130 dönümlük tarlanın 50 dönümüne Köprübaşı İlçe Tarım Müdürlüğü'nden temin edilen sertifikalı 900 adet zeytin fidanı, 150 adet Salihli Napolyon kiraz, 80 adet Cennet elması, 65 adet Deveci armudu, 15 adet Papaz eriği, 10 adet kayısı, 10 adet şeftali, 7 adet nar, 5 adet ceviz, 2 adet elma ve 1 adet dut fidanı dikildi.

Arazi sahiplerinden Yunus Uysal, babadan kalma 40 yıldan beri boş duran araziyi değerlendirmek amacıyla çeşitli meyve fidanları diktiklerini belirterek, "Köylüler hayvanlarını bu boş arazide otlatıyorlardı. Biz arazimizi değerlendirmek isteyince bin 250 adet zeytin ve çeşitli meyvelerden oluşan fidan diktik. O nedenle arazinin çevresini hayvanlar girmesin diye tel örgülerle çevirdik. Arazimizi bu hale getirebilmek için toplam 40 milyar lira harcadık." dedi.

Kardeşi Hikmet ile birlikte Salihli'de ikamet ettiklerini kaydeden Uysal, "Sebze kasası imalatı yapıyoruz. Bizlerin Salihli'de oturmasından yararlanıp gece kimliği meçhul kişiler tel örgülerin dikildiği beton direkleri kırıp arazimize girerek toplam 1250 adet fidanı parçalayarak imha etmişler. Bu durumu Köprübaşı Jandarmasına bildirdik Jandarmanın suçluları en kısa sürede bulacaklarına inanıyoruz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious