Köprüde eylem hazırlığı

  • Giriş : 06.03.2007 / 00:00:00

Yapı-Yol Sen Genel Başkanı Bedri Tekin, Danıştayın kararı doğrultusunda görev tazminatı uygulamasına geçilmediği takdirde, 12 Nisanda otoyol ve köprülerde iş yavaşlatacaklarını bildirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

631 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'de, emeklilere de görev tazminatı uygulaması hükmü bulunduğunu belirten Tekin, yapılması gerekenin, yargı kararı doğrultusunda düzenlemeye gidilmesi olduğunu kaydetti.

Tekin, hiçbir gerekçenin bu düzenlemeyi geciktiremeyeceğini ifade ederek, Danıştay kararı gereğince en az 5 yıl hizmeti olan tüm devlet memurlarına ve emeklilere görev tazminatı ödenmesinin zorunlu olduğunu belirtti. Hükümetin bu görevi hemen yerine getirmesi ve görev tazminatı tabanının 500 YTL'den az olmaması gerektiğini ifade eden Tekin, şunları kaydetti:

''Yargı kararı doğrultusunda görev tazminatı uygulamasına geçilmemiştir. Maliye Bakanlığında bekletilen 'Ek Ödeme Yasa Taslağı' yasalaşamadığı, TBMM gündeminde olan ve 'Tapu Kadastro Çalışanlarının Maaşlarının Ayrılmasını Öngören Yasa Taslağı' yasalaşmadığı takdirde, 12 Nisan 2007 tarihinde, otoyol ve köprülerde iş yavaşlatıp, tapu sicil ve kadastro müdürlüklerinde, İller Bankasında, karayollarında iş bırakıyoruz.''

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious