"Köprüler ücretsiz olmaz"

  • Giriş : 20.02.2008 / 16:20:00

Bakan Özak, Başbakan Erdoğan'ın müjdesiyle tezat oluşturdu: "Çünkü özelleştireceğiz"

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Özak, İstanbul Boğazı'ndaki köprülerin ücretsiz olacağına ilişkin iddialara "Bu olmaz çünkü özelleştireceksek burayı alacak firma buradan para kazanamaz ki bize para versin" sözleriyle cevapladı.

Atatürk Kültür Merkezi'nde bu yıl ikincisi düzenlenen ' Her Yönüyle Trabzon Etkinlikleri'ne katılan Bakan Özak, burada basın mensuplarının sorusu üzerine Başbakan Recep Tayip Erdoğan'ın İstanbul Boğazı'nda ki köprü geçişlerinin ücretsiz olacağına ilişkin açıklamalarını değerlendirdi. Başbakanın ne söylediğine ilişkin bir bilgisi bulunmadığını belirten Özak, paralı yolların özelleştirileceğini İstanbul'da ki gişelerin de trafik nedeniyle biraz şehir dışına kaydırılmasının düşünüldüğünü söyledi.

Paralı yolların özelleştirilmesi durumunda yine paralı olacağını ifade eden Özak, İstanbul Boğazı'nda ki köprü geçişlerinin ücretsiz olacağına ilişkin iddialar üzerine şunları kaydetti, "O olmaz. Çünkü özelleştirilecekse burayı alacak firma buradan para kazanamaz ki bize para versin. Ama sayın başbakan dün ne söylediğini bilmediğim için genelde benimle onunla konuşmamın sonucunu size aktarıyorum. Bence bu konu Ulaştırma Bakanlığı'nı da ilgilendiriyor. Müsaade ederseniz ona sorun."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious