Köpük davasında tahliye

Köpük davasında tahliye.28351
  • Giriş : 22.09.2008 / 17:46:00

Antalya'da beş yıldızlı oteldeki köpük partisi sırasında meydana gelen, kazayla ilgili davada, köpük makinesi operatörü tutuklu sanık Tuncay Duran tahliye edildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Antalya'da beş yıldızlı oteldeki köpük partisi sırasında meydana gelen, ikisi İsrailli turist, biri animatör 3 kişinin öldüğü ve 2 kişinin yaralandığı kazayla ilgili davanın ilk duruşmasında, köpük makinesi operatörü tutuklu sanık Tuncay Duran tahliye edildi.
Antalya 3. Ağır Ceza Mahkemesindeki ilk duruşmaya, köpük makinesi operatörü tutuklu sanık Tuncay Duran, tutuksuz sanıklar otel Genel Müdürü Mehmet Yılmaz ile köpük makinesinin kiralandığı şirketin sahibi Erol Kabaca, kazada ölen Fikret Şakacı'nın babası Sami Şakacı ve avukatlar katıldı.

Tuncay Duran, savunmasında, makineye elektrik akımını otelin teknisyeninin bağladığını, kendisinin güvenlik şeridi çekerek makineyi çalıştırdığını belirtti.

Duran, eğlence sırasında yan tarafından bir çığlık sesi duyduğunu, olayın gerisini hatırlamadığını, gözünü açtığında ise hastanede olduğunu söyledi.

Suçsuz olduğunu savunan Duran, köpük makinesinin güvenliğinden çalıştığı şirketin teknik elemanlarının, elektrik akımının güvenliğinden de otel yetkililerinin sorumlu olduğunu iddia etti.

Mahkeme başkanının, jandarmadaki ifadeleriyle mahkemedeki ifadelerinin çeliştiğini söylemesi üzerine Duran, "Jandarmadaki ifademde olayın şokunu henüz atlatamamıştım. Hastaneden yeni çıkmış, düşündüklerimi anlatmıştım. Şimdi hatırladıklarımı anlatıyorum" dedi.

Duruşmaya tanık olarak katılan otelin elektrik teknisyeni Mustafa Abama, otelin elektrik panosundan köpük makinesine kadar kablo getirdiğini, operatör Tuncay Duran ile birlikte makineyi denediklerini ve bir sorun görmediklerini bildirdi.

operatöre tahliye

Sanıkları ve avukatları dinleyen mahkeme heyeti, tutuklu sanık Tuncay Duran'ın yurt dışına çıkış yasağı konularak adli kontrol hükümleri çerçevesinde tahliyesine, diğer sanıklar Mehmet Yılmaz ve Erol Kabaca'nın yurt dışı çıkış yasağının ve adli kontrol hükümleri uygulamasının devamına karar verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*