'Kör de olsa topal da olsa alacağız'

'Kör de olsa topal da olsa alacağız'.5681
  • Giriş : 16.01.2007 / 00:00:00

Trabzonspor Asbaşkanı Haşim Sayitoğlu, teknik direktör Ziya Doğan'ın Ayman'ı ısrarla istediğini belirtti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Trabzonspor'da görev yapan yöneticisinden teknik adamına kadar herkesin topun ağzında olduğunu belirten Haşim Sayitoğlu, "Bugün bu durum, benim için geçerli, yarın başkası için. Kimse kötü bir şey yapmak için yola çıkmıyor. Trabzonspor'un yara almadan bu olaydan çıkması önemli. Ya antrenörüne teslim olursun, ya da git, dersin. Biz Ziya Doğan'a güvendiğimizi söyledik. Yönetimde uygunluk yoksa, kendisini uygun hissetmeyen arkadaş görevini bırakır" diye konuştu.

Başkan yardımcısı İbrahim Hacıosmanoğlu ile her konuda çelişkili açıklamalar yapmalarını değerlendiren Sayitoğlu, "Transfer komitesinde ben, başkan Nuri Albayrak ve İbrahim Hacıosmanoğlu var. Bu nedenle Hacıosmanoğlu'nun transferler konusunda konuşması normal. Biz bir binanın çatısını kurmaya çalışıyoruz. Zaman zaman ortaya çıkar fikir ayrılıklarının nedeni de bilgilerin zamanında birbirine akmayışından kaynaklanıyor. Buna iletişim kopukluğu, diyebilirsiniz. Husumet olduğunu düşünmeyin. Geçmişten ders alıp kendimize yeni bir yol çizeceğiz" dedi.

"DOĞAN'IN İSTEDİĞİ ALINACAK"

Ayman'ın transferine özellikle ekonomik şartları nedeniyle karşı çıktığı bilinen Haşim Sayitoğlu, "Mısırlı oyuncu için girişimlerimizi sürdürüyoruz. Ziya Doğan tabir yerindeyse, Ayman için (Olmazsa olmaz) dedi. Sonuçta ona güveniyorum. Ayman'ı alacağız, çünkü istiyor. Ama bir oyuncu aldığınızda, antrenör değişikliğinde en azından kullanılabilir ve tercih edilebilir futbolcu kalitesine ulaşmayı hedefliyoruz. Aldığımız oyuncuyu eşdeğeri rakamlarla paraya çevirebilmeyi istiyoruz. Hasan'ın şubat sonuna kadar ancak dönebileceği söylendi. Ferhat'ın bazı sorunları var. Yani orta sahada sayısal olarak eksiğimiz bulunuyor. Basan ve oyun bozan bir oyuncuya ihtiyacımız var. Doğan da ısrarla Ayman'ı istediğine göre alacağız. Ben kendisine de, (Senin istediğin oyuncuyu kör de olsa, topal da olsa alacağım) dedim. Ziya Doğan'ın ikinci yarıda kadronun üst seviyede başarılı olması için o alanda Ayman'dan başka ifade ettiği oyuncu ismi yok. Ziya Doğan'la devam kararı alındıysa onun verdiği listeye uymak zorundayız. Eğer uymayacaksak onunla yollarımızı ayırmamız lazımdı" diye konuştu.

ELLER VE FATİH AKYEL'İN DURUMU

Brezilyalı Eller'le ilgili şu anda kendilerine ulaşan bir teklif olmadığını açıklayan Haşim Sayitoğlu, "Eller keşke geçen yıl, kiralık verilmeyip satılsaydı. Hiç bir teklif yok. Onunla görüştüm. Bana, (Buraya büyük hayallerle geldim ama hem teknik heyet, hem de takım beni dışladı. O yüzden artık soğudum. Burada mutsuzum) dedi. Beklemedeyiz. Fatih Akyel konusu şu anda gündemimizde. Ziya Doğan ve Fatih Akyel'le görüştüm. Bunun kine dönüşmemesi lazım. Ceza belli bir süreyi aştığı zaman oyuncunun kulüple ilişkisinin kesilmesi gerektiğini düşünüyorum. Bu konunun da kısa sürede çöüleceğine inanıyorum" dedi.

Brezilyalı Marcelinho'nun bonservis ücreti ve ödemelerinin başkan tarafından yapıldığını söyleyen Sayidoğlu, "Marcelinho, Albayrak ailesinin kulübe hediyesiydi ve ondan gelecek para kulübün kasasına girecek" dedi.

"İKİNCİLİK ŞANSIMIZ VAR"

Şampiyonluğun uzak göründüğünü belirten Sayitoğlu, "Artık sadece Türkiye Kupası ve UEFA'ya katılma hedefimiz var. Olağanüstü bir şey yaşamazsak ligde ikinciliği zorlayabilecek durumdayız" diye konuştu.

"KENDİMİ ASARIM"

Yakınlarının Musampa transferinden maddi çıkar sağladığı yönündeki iddialara sert tepki veren Sayitoğlu, "Bu iddiaları ispatlasınlar kendimi Meydan Parkı'nda asarım. Bir şey bilen çıkacak, gelecek, (Şahidim var) diyecek. Bizim banka hesaplarımız belli. İncelensin hepsi. Çocuklarımın hesapları da incelenebilir. Bizde herşey açık. Bu kadar saygısızlık ve haysiyetsizlik olmaz" dedi.

MARCELİNHO'YA PLAKET

Almanya'nın Wolfsburg takımına transfer olan Marcelinho'ya bordo-mavili kulüp tarafından teşekkür plaketi verildi. Plaket, bu sabah havalimanında Türkiye'den ayrılan Brezilyalı oyuncuya takdim edildi.

Öte yandan, Menajer Necmi Perekli, Haşim Sayitoğlu'nun Eller için teklif almadıklarını söylemesine rağmen, "Eller'le ilgili İstanbul'a gelen 4-5 resmi teklif var" ifadesini kullandı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious