Koray Avcı G.Birliği'nde!

Koray Avcı G.Birliği'nde!.12224
  • Giriş : 04.06.2008 / 12:50:00

G.Birliği, geçen sezon Beşiktaş'ta ve Vestel Manisaspor'da forma giyen Koray Avcı ile 2 yıllık sözleşme imzaladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Beştepe İlhan Cavcav Tesisleri'ndeki imza törenine, kulüp basın sözcüsü Muammer Akyüz, yönetim kurulu üyesi Enis Safi ve genel menajer Cem Onuk katıldı.

İmza töreninde konuşan Muammer Akyüz, uzun zamandır Koray'ın transferini bitirmek uğraş verdiklerini ve bugün kadrolarına kattıklarını belirterek, ''Transferlerimizi, transfer olsun diye değil, bize sıkınta yaratmayacak ve yararı olacak oyuncuları alarak yapmaya çalışıyoruz. Uzun zamandır Koray ile ilgileniyorduk. Koray'ı anlatmaya gerek yok. Türk Futbol kamuoyunun takdirini kazanmış bir futbolcu. Futbolculuğu dışında, karakteri ve profesyonelliği ile de diğer arkadaşlarına örnek olacaktır. Kendisiyle 2 yıllık anlaşma yaptık'' diye konuştu.

Tecrübeli oyuncu Koray da törendeki konuşmasında, kendisinin ve Gençlerbirliği'nin çıkış araması nedeniyle burayı tercih ettiğini anlatarak, ''Her iki taraf da çıkışa geçmek istiyor. Bu nedenle tercihim Gençlerbirliği oldu. Başarılı ve iyi yönetilen bir ekip olduğu için geldim. İnşallah 5-6 sene oynayacağım bir kulüp olur'' dedi.

''Büyük takımlarda oynayan oyuncular, diğer takımlardan birine transfer olduğunda motivasyon eksikliği yaşıyor. Bu seni nasıl etkiler?'' şeklindeki bir soruyu Koray, şöyle cevapladı:

''Beşiktaş ve Gençlerbirliği'ni kıyaslamak yanlış olur. Benim ne yapacağım önemli. Motivasyon eksikliği olmaz. Tekrar bir çıkış yakalamak için buradayım. Yaklaşık 10-11 yıllık bir aradan sonra tekrar Ankara'ya döndüm. Ankara, futbolcular için huzurlu bir ortam. Performansım için burayı seçtim. Beraber bir çıkış yakalamak istiyoruz.''

-TRANSFERLER-

Gençlerbirliği Kulübü Genel Menajeri Cem Onuk da gazetecilerin transferlerle ilgili sorularını yanıtlayarak, bu hafta içinde transferleri bitirmeyi düşündüklerini söyledi.

Bu yıl genç ve tecrübeli oyunculardan karışım yapmak üzere bir transfer politikası oluşturduklarını belirterek, ''Şu ana kadar 6 transfer yaptık. Eksiklerimizi giderdik. 1-2 oyuncu daha alarak, transferi kapatacağız. Bu hafta içinde transfer konusu kapanabilir. Nathan Burns ve Rafael adaylar arasında bulunuyor. Rafael'in transfer görüşmelerinde makul seviyelere geldik. Bu konuda oyuncu takası da yapabiliriz. 1-2 gün içinde yol alabiliriz'' şeklinde konuştu.

Onuk, yönetim kurulunun aldığı son kararla bundan sonra hiçbir oyuncularını satmayacaklarını vurgulayarak, ''Isaac ile yaptığımız protokol elimizde, ancak menajeri olayı başka türlü yorumluyor. Isaac ile FIFA'lık olacağız. Sezonun bitiminden hemen sonra Isaac tüm eşyalarını toplayarak, Ankara'yı terk etti'' diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious