'Körfez'e özel önem veriyoruz'

  • Giriş : 05.05.2006 / 00:00:00

Balıkesir Valisi Selahattin Haktipoğlu, ilçe gezilerinin 15. durağı olan Burhaniye'de incelemelerde bulundu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Ardından da Burhaniye Belediye Başkanı Fikret Akova'nın misafiri oldu. Başkan Akova, ilçenin tarihi, kültürel, ekonomik ve sosyal yapısı hakkında bilgiler verdikten sonra belediye çalışmaları konusunda slayt eşliğinde açıklamalar yaparak hedeflerini ve projelerini anlattı.

İlçeye termal turizm getirmek için hazırlık içinde bulunduklarını kaydeden Akova, Çoruk köyünün 8 kilometre yakınından getirilecek sıcak su bölgede yoğunlukta olan otel ve motellere bağlanarak ilçenin termal turizm merkezi yapılacağını söyledi.

Belediye meclis salonundaki toplantıdan sonra Hatipoğlu ve beraberindeki heyet, Park Düğün Salonu'ndaki toplantıya katıldı. Burada bir brifing veren Burhaniye Kaymakamı Bekin Şahin Tütüncü, "Bölgenin başlıca gelir kaynağı tarım. Buradaki herkesin zeytinle mutlaka bir bağlantısı bulunuyor." diye konuştu.

Tütüncü daha sonra ilçenin tarihi, doğal ve kültürel yönlerini Hatipoğlu'na anlattı. Vali Selahattin Hatipoğlu, daha sonra Kaymakam Tütüncü ile Başkan Akova ile birlikte Şahinler, Şarköy ve Taylıeli köylerini ziyaret etti.

Şarköy Muhtarlığı tarafından yaptırılan Faik Tokgöz Parkı'nı açan Hatipoğlu ve Tütüncü, birer de çam fidanı dikti. Oradan Şahinler köyüne giden heyete, ilköğretim öğrencileri tarafından minik bir piyes sunuldu. Burhaniye Halk Oyunları Ekibi de bir gösteri yaptı. Heyet, 150 yıllık köy camiini gezdikten sonra Taylıeli köyüne geçti. Vali Hatipoğlu, köylerde muhtarlar ve diğer katılımcıların problemlerini, isteklerini ve dileklerini dinledikten sonra akşamüstü ilçeden ayrıldı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious