Korkmaz, 4'lü savunmaya geçti

Korkmaz, 4'lü savunmaya geçti.8248
  • Giriş : 26.02.2009 / 21:53:00

Galatasaray'ın çiçeği burnunda teknik direktörü Bülent Korkmaz, eski teknik direktör Michael Skibbe'nin bir süredir uyguladığı 3'lü savunma kurgusunu değiştirerek, ilk maçına 4'lü savunmayla çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Kocaelispor maçının formsuz isimlerinden Sabri'yi savunmanın sağında oynatan Bülent Korkmaz, ortada ise sakatlıklar nedeniyle Meira ve Emre Aşık'a şans tanıdı. Yaşadığı sakatlıklardan sonra Kayserispor maçında ısınırken sakatlanan Hakan Balta ise 4 maç sonra ilk 11'deki yerini aldı.

Korkmaz, Nonda'yı yedeğe çekip, tek forvet olarak Baros'u oynatırken, sakatlıktan çıktıktan sonra istenilen form düzeyine ulaşamayan Kewell'i de Bordeaux maçında yedek bıraktı.

Servet ve Emre Güngör ise sakatlıkları nedeniyle maçta yer alamadılar.

SOĞUK VE YAĞMURA KARŞIN

Galatasaraylı taraftarlar, soğuk ve yağmurlu havaya karşın Ali Sami Yen Stadı'nı tıklım tıklım doldurdular.

Taraftarlar, Galatasaray'da teknik direktör olarak çıktığı ilk maçında Bülent Korkmaz'a da büyük destek verdiler. Taraftarlar, tribüne de ''Büyük kaptan ve ekibinin sonuna kadar arkasındayız'' ve ''Bak biz yine buradayız, ölümüne senin yanındayız'' yazılı pankartlar astılar.

Taraftarların, Kocaelispor maçında alınan 5-2'lik yenilgiden dolayı futbolculara küskün olmaları dikkat çekti. Taraftarlar, bu maçta ilk 11'de forma giyen oyunculardan yalnızca Lincoln lehine tezahüratta bulunurlarken, Arda, Emre Aşık, Hakan Balta, Ayhan'ı ise tribünlere çağırıp yumruk şov yaptırdılar.

''GALATASARAY, TÜRKİYE'DİR''

Galatasaraylı taraftarlar kapalı tribünde, yönetim kurulunun geçen haftalarda internet sitesinden yaptığı açıklamanın başlığı olan ''Galatasaray, Türkiye'dir'' cümlesini dev bir pankart olarak açtılar.

HAMBURG'UN CASUSLARI TRİBÜNDE

Maç sonrasında büyük bir olasılıkla tur atlayacak ekiple eşleşecek olan Almanya'nın Hamburg SV'nin 2 temsilcisi, karşılaşmayı izledi.

Hamburg SV istatistikçileri Bröcken ve Küçükoviç, karşılaşmayı izleyerek, olası rakipleri hakkında bilgi topladılar. Bu arada Sunderland'ın istatistikçisi Vic Halom da maçı izledi.

Galatasaray'ın eski futbolcusu ve Bülent Korkmaz'ın kardeşi Mert Korkmaz da Boerdaux maçına gelerek ağabeyini yalnız bırakmadı.

UÇAK KAZASI İÇİN SAYGI DURUŞU

Maçtan önce, dün Hollanda'da meydana gelen uçak kazasında yaşamlarını yitirenler için saygı duruşunda bulunuldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*