Korkmaz, derbiyi değerlendirdi

Korkmaz, derbiyi değerlendirdi.14149
  • Giriş : 07.11.2008 / 16:14:00
  • Güncelleme : 07.11.2008 / 16:13:57

Galatasaray'ın UEFA Kupası'nı aldığı efsane kadroda da yer alan unutulmaz isimlerden Bülent Korkmaz hafta sonu oynanacak Fenerbahçe - Galatasaray derbisini değerlendirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray'ın unutulmaz isimlerinden büyük kaptan Bülent Korkmaz, hafta sonu oynanacak derbi maçın favorisi olmadığını ve hiç beklenmedik bir sonucun çıkabileceğini ifade ederek, "Fenerbahçe - Galatasaray derbisi dünyanın sayılı debileri arasında. Takımların durumu ne olursa olsun pozisyonları ne olursa olsun hiç beklenmedik skorlar çıkabiliyor. Favori gösterilen takım kaybedebiliyor. Bunu yıllarca yaşadık. Tabii ki zor maç. Fenerbahçe'nin durumuna baktığımız zaman Şampiyonlar Ligi'nde Arsenal'le berabere bitirdi ama iyi bir konumda değil. Yani Fenerbahçe kulüp olarak yönetim olarak çıkış arayacakları bir Galatasaray maçı var. Ligde baktığımız zaman iki takım da üst sıraları zorluyor. Eğer Galatasaray açısından bakarsanız Fenerbahçe maçını kazanırlarsa kendilerine güven gelir. İnanırlar ve kolay kolay yenilmezler" dedi.

Derbilerin favorisi olmadığını ancak Fenerbahçe'nin saha ve seyirci avantajını kullanmak isteyeceğini belirten Korkmaz, "İki takım açısından da zor maç olacak baktığımız zaman. Ama saha ve seyirci avantajını Fenerbahçe kullanmaya çalışacak. Sonucu hiçbir zaman kimse bilemez. Favori gösterilen takım kaybedebiliyor" diye konuştu.

Efsane kaptan, Türkiye'de en iyi yerli ve kaliteli oyuncuların Galatasaray'da olduğunu iddia ederek, "Bu yerli ve kaliteli oyuncular Fenerbahçe'de yok. Mesela Semih var Fenerbahçe'de. Beğendiğim bir futbolcu ancak Galatasaray'daki yerli oyuncular daha kaliteli. Hem defans bloğu hem orta saha bloğu hem de hücum bölgesinde olsun çok kaliteli ve genç oyuncuları var Galatasaray'ın. Sarı-kırmızılıların en büyük avantajı bu. Galatasaray maça daha yakın. Daha favori gözüküyor. Bunları söylüyoruz ama maçtan sonra da tersi olabiliyor" dedi.

Son yıllarda Galatasaray'la Fenerbahçe arasında oynanan maçlarda fazla bir gerginlik olmadığını ifade eden Korkmaz, bunun Türk futbolu için olumlu bir gelişme olduğunu söyledi ve "Önemli olan burada futbolun iyi olması. Kaliteli bir Futbol olsun, fair-play içinde olsun. Tabii, burada sinirlerine hakim olan ve takım halinde iyi olan kazanacaktır" dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*