Korkmaz: 'Hepimiz Ermeni değiliz'

  • Giriş : 26.01.2007 / 00:00:00

Doğru Yol Partisi (DYP) Erzincan İl Başkanı Ahmet Korkmaz, Dink'in cenazesinde 'Hepimiz Ermeniyiz' pankartlarına tepki gösterdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Agos Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Hrant Dink'in öldürülmesinin ardından, cenaze töreninde açılan dövizlerdeki 'Hepimiz Ermeniyiz' yazısına DYP Erzincan İl Başkanı Ahmet Korkmaz'dan tepki geldi.

Günlerdir ülke ve dünya gündemine konu olan Hrant Dink suikastinin, insanlık adına kınanan ve hoş olmayan, nefret kazandıran bir olay olduğunu ve kendilerinin de bu suikastı kınadıklarını, ailesine sabır ve başsağlığı dilediklerini ifade eden DYP İl Başkanı Korkmaz, "Belki münferit bir olay, belki örgüt işi, sonuçta tüm insanlık adına nefretle karşılanmış bir olaydır. Millet olarak üzgün olduğumuz bir cinayettir. Ya sonrası, gereğinden fazla abartmadık mı, günlerdir, nerede ise onunla öldük, onunla dirildik. Bu vatan, bu millet için kan ve canını veren aziz şehitlerimizi sanki bir anda unuttuk. Sanki bir anda Ermenilerin ülkemiz coğrafyasında yapmış oldukları soykırımını unuttuk ve hala ülke, ülke sözde Ermeni soykırımının inkarını yasalaştırmak için uğraş veren, sözde Türk ama, özde Türk düşmanı olan bu düşünce insanlarını bir anda kahramanlaştırmadık mı?" diye açıklamada bulundu.

Cenaze töreninde daha ileri gidilerek, dünün Marksistçilerinin "Hepimiz Hrant'ız, hepimiz Ermeniyiz" yazılı döviz ve söylemleri ile adeta birer Ermeni gibi davranıldığını vurgulayan Korkmaz, "Unutulan bir şey var, burası Türkiye ve burada yaşayan, bu bayrak altında olan herkes te Türk olarak anılır ve o şekilde birlik ve beraberliği koruyarak yaşantısına devam eder. Bu konuda kimseye bir sözümüz de yoktur. Ermeni de, Yahudi de, Rum da olsa bu bayrak altında yaşıyorsa bunu kabul etmek zorundadır. Türkiye, sadece ve sadece bu isim altında yaşayanlarındır. Ermeni olma heveslileri varsa Ermenistan yanımızdaki ülke, varsın oraya gitsinler ve Ermeniliklerini orada haykırsınlar. Burada değil. Bir avuç Ermeni karşısında Türk'lüğümüzü, milliyetimizi ve milliyetçiliğimizi de unutmamalıyız. Çünkü biz tarihe mal olmuş, bu vatan, ay yıldızlı bu bayrak ve bu aziz millet uğruna ölmeye hazır olan Türk milletiyiz." diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious