Korkmaz kara kara düşünüyor!

Korkmaz kara kara düşünüyor!.8948
  • Giriş : 09.04.2009 / 11:11:00

Şampiyonluk yolunda F.Bahçe ile hafta sonu zorlu derbi karşılaşmasına çıkacak G.Saray'da sakat oyunculardan gelen kötü haber Teknik Direktör Bülent Korkmaz'ı üzdü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Sarı-Kırmızılı takımda uzun süredir tedavi gören savunmanın önemli isimleri Servet Çetin ve Emre Güngör derbi karşısında forma giyemeyecek. G.Saray'ın dün yaptığı idmana sakatlığı devam eden Ayhan Akman çıkmadı. Sakatlığı büyük ölçüde geçen Mehmet Topal'ın ise tamamen iyileştiği, ancak fizikî açıdan henüz hazır olmadığı ifade edildi. Bülent Korkmaz'ın izinsiz gittiği ülkesi Brezilya'dan 8 gün sonra dönen ve antrenman eksiği bulunan Brezilyalı oyuncu Lincoln'ün dün pilot takım Beylerbeyi ile oynanan hazırlık maçında performansını yetersiz bulduğu belirtildi.

G.Saray'da Teknik Direktör Bülent Korkmaz, Beylerbeyi ile oynanan hazırlık maçında Mehmet Topal ve Lincoln'ün son durumlarına göre kafasındaki 11'i şekillendirecekti. Uzun bir tedavi süreci geçiren Servet Çetin ile Emre Güngör, Beylerbeyi karşısında forma giyemedi. Özellikle son günlerde iyileşme sürecine giren Servet'in derbi maçta forma giyme ihtimali ortaya çıkmıştı. Ancak dün yapılan son kontrollerden sonra ağrıları devam eden Servet'in derbiye yetişmesinin imkânsız olduğu açıklandı. F.Bahçe karşısında forma giyemeyeceği için üzgün olduğunu belirten Servet Çetin, "Böyle bir maçta takım arkadaşlarımı yalnız bıraktığım için çok üzgünüm." dedi. Lincoln, Nonda, Uğur ve Mehmet Topal, Beylerbeyi karşısında forma giydi. Lincoln'ün hırsını ve kondisyonunu yetersiz bulan Bülent Korkmaz'ın yıldız futbolcu ile maçtan sonra bir görüşme yaptı. Korkmaz'ın sakatlıktan yeni çıkan ve maç eksiği bulunan Mehmet Topal'ı derbi maçının 18 kişilik kadrosuna dahil edeceği ifade edildi. Bu arada G.Saray'da izinsiz ülkesine giden Brezilyalı oyuncu Lincoln'e verilen ceza kesinleşti. Sarı-Kırmızılılar'da dün yapılan yönetim kurulu toplantısında daha önce alınan ceza kararı yöneticiler tarafından imzalanarak kesinlik kazandı. Buna göre Lincoln, 110 bin dolar para cezası ödeyecek.


Yönetim, takımdan umutlu

Galatasaray Kulübü'nün aylık olağan Divan Kurulu toplantısı, dün Galatasaray Lisesi'nde yapıldı. Toplantıya, kulüp yönetim kurulu adına ikinci başkan Mehmet Helvacı, üyeler Ahmet Dedehayır, Sinan Kılıç ve Nejat Uygur katıldı. Üyelere hitaben bir konuşma yapan Helvacı, ''Derbi maçta Fenerbahçe'yi yeneceğimize inanıyorum. Takımımız bu önemli karşılaşmayı kazanacak güçte. Yeni stadımızın yapımında bazı aksaklıklar oldu, ama çalışmaların az da olsa yeniden başladığını, kredi işlemlerinin de sağlıklı yürüdüğünü tespit ettik. Pazarlama faaliyetlerine, planladığımız gibi bu ay içinde başlayacağız. Yeni stadı 2010-11 sezonundan itibaren kullanmaya başlayacağız." dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*