Korkmaz'ın maç yorumu

Korkmaz'ın maç yorumu.8948
  • Giriş : 27.04.2009 / 08:33:00

Bülent Korkmaz, Ankaraspor karşısında oynadıkları oyunun hakkını alamadıklarını söylerken, şampiyonluk için şunları söyledi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Galatasaray Teknik Direktörü Bülent Korkmaz, Ankaraspor ile berabere kalarak puan cetvelinde üsttekilerle puan farkının açıldığını belirtti ve ''Ama bizim başımıza bu geliyorsa, onların da başına gelebilir'' dedi.

Korkmaz, maçtan sonra düzenlediği basın toplantısında, 1-1'lik skorun kendileri için kötü olduğunu ifade ederek, ''İlk 25 dakikadan sonra oyunun hakimi olduk, pozisyona girdik, golü bulduk. Ancak ikinci golü bulamadık. Futbolda anlık olaylar oluyor, bunu yaşadık. Duran toptan gol yedik'' diye konuştu.

Artık maçları kazanmak zorunda olduklarını kaydeden Korkmaz, ''Bizim başımıza bu geliyorsa yukardakilerin de başına gelebilir. Rakiplerimizin kazanması aradaki puan farkını açtı. Biz kazanıp, rakiplerin kaybını bekliyoruz. Kendi sahamızdaki puan kaybımız bizi üzdü, rakipleri sevindirdi. Az süre kaldı. Oynadığımız futbolun karşılığını alamadık, hakkı bu değildi. Üzücü yanı duran toptan gol yememizdi'' ifadesini kullandı.

Korkmaz, Baros'u oyundan sakatlığı nedeniyle değil, taktik anlayışla çıkardığını sözlerine ekledi.

Bülent Korkmaz, Lig TV'ye yaptığı açıklamada ise şunları söyledi:

''İyi oynadığımız maçtı. Golü de bulduk, pozisyonlara girdik, ancak değerlendiremedik. Duran bir topta anlık konsantrasyon eksikliği beraberliği getirdi. Şampiyonluk şansımız azalıyor. Ama sonuna kadar devam edeceğiz. Bu sonuç bizim için iyi olmadı. Futbolda bu oluyor. Son dakikada atıyorsanız, son dakikada yiyebilirsiniz de... Üzüldüğümüz konu duran toptan golü yememiz.''

Genç teknik adam, Hasan ile Baros değişikliği konusunda ise ''Amacımız kanatları kapatmaktı. Baros da biraz yorulmuştu'' dedi.

KOCAMAN: ''PİYANGO AYAĞIMIZA GELDİ, KULLANAMADIK''

Ankaraspor Teknik Direktörü Aykut Kocaman ise son dakikada Mehmet Çakır'ın bulduğu pozisyon ile ayaklarına kadar piyango geldiğini, ancak bunu kullanamadıklarını söyledi.

Tarihte hiçbir takımın 1 hafta içinde 3 büyük takımla oynayıp oynamadığını bilmediğini kaydeden Kocaman, ''Bu bir şanstı. Bununla birlikte elimize fırsat geçmişti. Fenerbahçe ve Beşiktaş'ı yenmiştik. Bu maça çıkarken galip gelmeyi istiyorduk. Top bizi çok sevdi. Son dakikada kazanma şansı da ayağımıza geldi, ama başaramadık. Yine de pek iyi oynamadığımız maçta 1 puan bizi sevindirdi'' şeklinde konuştu.

Maça iyi başladıklarını ancak golü yedikten sonra her şeyin tersine döndüğünü anlatan Aykut Kocaman, sözlerini şöyle sürdürdü:

''İkinci yarı daha çok topa sahip olduk, ancak Galatasaray etkili kontrataklar yaptı. Son dakikalarda golü attık, piyango ayağımıza geldi ama kullanamadık. Galatasaray bizden iyi oynadı. 10 haftadır kazanamadığımız bir seriden sonra 3 büyüklere yenilmeden haftayı tamamlamak sevindirici'' dedi.

Kocaman, Sivasspor'un şampiyonluk ihtimaliyle ilgili olarak da şu değerlendirmeyi yaptı:

''Daha önce Anadolu'dan şampiyon çıktı, Trabzonspor çıktı. Sivasspor şu anda öncülük yapıyor. Şampiyonluğa ulaşmalarını bir sporsever olarak çok fazlasıyla isterim. Artık bize, teknik direktörler olarak, biz de olabiliriz duygusunu yaşatabilir. Ancak son 5 hafta 29 haftadan daha zor olacak. Umarım üstesinden gelebilirler.''

Son maçlarda ciddiyeti elden bırakmayacaklarını da kaydeden Kocaman, ''Ben gayri ciddiliği sevmem. Oyuncularımdan ciddi olmalarını isterim. Yüksek düzeyde konsantre olmaları için üst düzeyde çaba harcayacağım'' diyerek sözlerini tamamladı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*