Korku yalan söyletiyor

  • Giriş : 22.08.2006 / 00:00:00

Bursa'da, evlerine giren çoraplı hırsızın altınları alıp kendisini de silahla vurduğunu söyleyen genç kızın yalan beyanda bulunduğu ortaya çıktı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Genç bayanın silahla oynarken kendisini vurduğu, ağabeyinin tepkisinden korktuğu için yalan ifade verdiği belirlendi. Zanlı, 'Yetkili mercileri oyalamak ve suç üretmek' iddiasıyla adliyeye sevk edildi.
Bursa Emniyet Müdürlüğü'nden alınan bilgiye göre, geçtiğimiz gün yaşanan olayda, Esenevler Mahallesi'nde oturan 17 yaşındaki H.E., saat 02.00 sıralarında yatak odasında patlayan bir silahla yaralanmıştı. Hastaneye kaldırılıp polise ifade veren H.E., "Odama başına çorap geçirmiş birisi girdi. Ben çığlık atıp direndim, bana ateş etti ve sandıktaki bileziği alıp kaçtı" demişti. İddiaların ardından harekete geçen polis ekipleri çok yönlü araştırma başlattı.

Genç kızın, kendisine saldırıda bulunulduğunu söylemesi üzerine yerel gazetelerde haber konusu olmuştu. Sıkı araştırmaların ardından soruşturmayı derinleştiren Asayiş Şube Müdürlüğü'ne bağlı Gasp Büro Amirliği ekipleri, genç kızın verdiği ifadenin yalan olabileceği düşüncesiyle evde arama yaptı ve çalındığı iddia edilen bilezik dolapta, kızı yaralayan silah da sandıkta bulundu.

SİLAHLA OYNARKEN KENDİNİ VURMUŞ

Sol kolundan yaralanan H.E., taburcu olmasının ardından emniyete götürülerek ifadesi alındı. H.E.'nin ağabeyinden kalma kurusıkıdan bozma tabancanın olduğunu ve onunla oynarken kendisini vurduğunu, ailesinin tepkisinden korktuğu için de hırsız girdiğini ve bilezikle silahı sakladığını söylediği öğrenildi.

Genç kızın neden böyle bir yalana başvurduğu kesin olarak anlaşılamazken, polis gözaltına aldığı H.E. hakkında "Yetkili mercileri oyalamak ve suç üretmek" suçlamasıyla soruşturma evrakı hazırladı. Genç kız, alınan ifadesinin ardından adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious