Korkulu bekleyiş

  • Giriş : 10.03.2007 / 00:00:00

Mortgage'den ev sahibi olmak isteyen kemer sıkacak

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet BeşikMortgage'den ev sahibi olmak isteyen dargelirli kemer sıkacak. Azalacak alışveriş, esnafa ikinci büyük darbe olacak

Ev almak isteyenlerin büyük bir umutla beklediği Mortgage Yasası'nın birçok sektörün işlerini de etkileyeceği belirtildi. Dev marketlerle adeta can çekişir hale gelen esnafa ikinci darbenini de Mortgage ile geleceği ifade edildi. Türkiye Esnaf Sanatkarlar Derneği Başkanı Mahmut Çelikuş esnafın zor günler geçirdiğini belirtip, 'Herkesin arzusu bir konut sahibi olmak. Mortgage ile birlikte bu gerçekleşirken vatandaş taksit öderken kemer sıkmaya başlayacak. Sıkılan kemerler piyasalara yansıyacak ve piyasalar daralacak. Zaten bugün dev marketler ve ağır vergilerden esnaf ayakta zor duruyor. Masrafını zor çıkarıyor. O zaman işleri iyice azalacak. Esnaf şimdi de bunun korkusunu yaşıyor'dedi.

SATICI DOLACAK
Çelikuş esnafın ayakta kalabilmek için eşinin ziynet eşyasını, otomobilini sattığını belirtip, 'Mortgage'den yararlanmak isteyenler de peşin para için ziynet eşyası ya da otomobilini satmak zorunda kalacak. O zaman kuyumcular alıcı değil satıcılarla dolacak. Piyasaları öldürmemek için hükümet mutlaka önlem almalıdır' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious