Korkunç cinayetin zanlısı akıllı çıktı

  • Giriş : 03.06.2009 / 12:10:00

Konya'da 'kedilerine kötü davrandıklarını' öne sürdüğü 7 ve 8 yaşındaki üvey kardeşlerini zehirledikten sonra kemerle boğarak öldürdüğü öne sürülen kadın hakkında ''Akli dengesi yerindedir'' yönünde rapor verildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri


Konya 1. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen duruşmaya, tutuklu sanık Fatma Yeşil (30) ve sanık avukatı katıldı.

Mahkeme başkanı, sanık Fatma Yeşil hakkında ''akli dengesi yerinde olup olmadığı'' yönünde beklenen raporun geldiğini söyledi.

İstanbul Adli Tıp Kurumunun, belirli psikopatolojik bulguya rastlayamadığından sanık hakkında ''Akli dengesi yerindedir'' şeklinde rapor verdiği bildirildi.

Sanık avukatı ise Fatma Yeşil'in çocukluğunun incelenmesi gerektiğini söyledi. Çocukluğunu yaşamamış bir insandan bahsedildiğini belirten sanık avukatı, ''Müvekkilimin akli dengesi zayıftır. Bununla ilgili gerek görülürse tanıklarımız da olabilir. Daha önce müvekkilim hakkında 3 hastane akli dengesinin yerinde olup olmadığını belirleyememiş, Adana Ruh ve Sinir Hastalıkları Hastanesi ile İstanbul'dan gelen raporda 'akli dengesi yerindedir' raporu verilmiştir'' diye konuştu.

Mahkeme heyeti, sanık avukatının gelen raporu incelemesi için davayı erteledi.

-OLAYIN GEÇMİŞİ-

Konya'da 7 Temmuz 2008'de üvey kardeşleri Halil İbrahim Yeşil (8) ve Esra Yeşil'i (7), beslediği kedinin yavrularına kötü davrandıkları gerekçesiyle önce tarım ilacıyla zehirleyip ardından kemerle boğarak öldürdüğü öne sürülen Fatma Yeşil, gözaltına alınıp çıkarıldığı mahkemece tutuklanmıştı.

Olay anında, çocukların görme engelli anneleri Atiye Y'nin de evde olduğu, sesleri çıkmayan çocuklarına dokunarak öldüklerini anladığı öğrenilmişti.

Ölen iki küçük kardeşin yoksulluktan dolayı kimliklerinin çıkarılmadığı, bu nedenle okula da gidemedikleri bildirilmişti.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*