Korkut Eken'in kızı evlendi

Korkut Eken'in kızı evlendi.32302
  • Giriş : 27.08.2007 / 21:31:00

''Susurluk davası'' hükümlüsü Korkut Eken'in kızı hakimin oğluyla evlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Eski Yargıtay 3. Ceza Dairesi Başkanı Yusuf Kenan Doğan'ın oğlu ile ''Susurluk davası'' hükümlüsü Korkut Eken'in kızı evlendi.

Türk Japon Vakfı'ndaki nikah töreninde, Fatoş Sonay Eken ile İbrahim Doğan'ın nikah şahitliklerini Yargıtay Başkanı Osman Arslan ile DP Genel Başkanı Mehmet Ağar yaptı.

Nikahın kıyılmasından sonra bir konuşma yapan Arslan, evlilik kurumunun önemini anlattı. ''Evliliğin bir ömrü paylaşmak'' anlamına geldiğini kaydeden Arslan, ''Sevgiler paylaştıkça artar. Birbirinizi sevin ve saygı gösterin. Sevgi ihtiyari, saygı mecburidir. Evlilikte sevgi de mecburidir. Saygı kadar sevgi de göstereceksiniz. Bu her konuda anlaşacağınız anlamına gelmiyor'' diye konuştu.

Arslan, Türk toplumunda yuvanın temelini kadının oluşturduğuna işaret ederek, evlilik cüzdanını geline verdi.

Korkut Eken'in, ''Susurluk Davası''nda aldığı 6 yıllık hapis cezası kararının temyiz incelemesini yapan ve o dönem Yargıtay 8. Ceza Dairesi'nin üyeleri arasında bulunan Yusuf Kenen Doğan'a bu durum hatırlatılıp, duygu ve düşüncelerinin sorulması üzerine, ''Gençler birbirini sevmiş, bize de evlendirmek düştü'' dedi.

Aynı yöndeki soruya Korkut Eken ise ''Alın yazısı, kader... Gençler birbirlerini sevmiş bizim yapacağımız bir şey yok. İnsanların tercihi. O daire üyelerinin hepsi beni seviyor, ben de onları seviyorum'' yanıtını verdi. ''Dünürlüğe alışabildiniz mi?'' sorusu üzerine Eken, ''Henüz olay daha yeni. Alışırız. Birbirimizi tanımamız lazım. Ben, gençlere mutluluklar diliyorum'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious