Korsan, Perinçek'ten kendilerine sahip çıkmasını istemiş

Korsan, Perinçek'ten kendilerine sahip çıkmasını istemiş.7557
  • Giriş : 18.08.2007 / 17:30:00

Hava korsanı M Reşat Özlü, İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten kendilerine sahip çıkmasını istemiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Kuzey Kıbrıs Türk Havayollarına ait Lefkoşe - İstanbul seferini yapan uçağı kaçıranlardan M Reşat Özlü, en son İşçi Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek'ten kendilerine sahip çıkmasını istemiş.

M. Reşat Özlü'nün amcası Ali Özlü'nün 22 Temmuz seçimlerinde İşçi Partisi'nin Şanlıurfa 3. sıra milletvekili adayıydı. Reşat Özlü'nü amcası Fellah Özlü, yeğeni Reşat Özlü'nün uçağı kaçırmasından dolayı da ailecek perişan olduklarını söyledi. Reşat Özlü'nün yaz okuluna kaldığı için yazı Kırbıs'ta geçirdiğini ifade eden Fellah Özlü, "Herhalde beyni yıkanmış. Kimlerin beynini yıkadığını bilmiyorum. Olayı televizyondan öğrendim. Anne - babası perişan oldu. Hepimiz perişan durumdayız" şeklinde konuştu. Reşat Özlü'nün uçak kaçırma olayı ile ilgili  konuşan Köy Muhtarı Berces Özlü, "Reşat Özlü akrabamdır. 5 yıldır Kıbrıs'ta Amerikan Üniversitesi'nde okuyordu" dedi. Dedesi Berces Özlü ise , Reşat Özlü uçak kaçırdığını televizyondan öğrendiklerini söyledi. Olayın hemen akabinde askerlerin evine geldiğini anlatan Özlü, "Reşat Özlü'nün herhangi bir siyasi görüşü var mıydı?" sorusuna ise "Bilmiyorum" şeklinde cevap verdi.

Ailenin en eğitimli çocuğu

Fellah Özlü, yeğeni Reşat Özlü'nün dün akşam kendisini aradığını ve "Nasılsınız, ne yapıyorsunuz?" diyerek hatırını sorduğunu anlattı. Reşat Özlü'nün telefonda uçak kaçırma olayından bahsetmediğini ifade eden Fellah Özlü, "Uçak kaçırma hadisesini duyunca şok olduk. Perişan durumdayız. Reşat Özlü, uçak kaçıracak bir insan değildi" şeklinde konuştu. Fellah Özlü, Reşat Özlü'nün 12 kardeşi olduğunu belirterek, "Ailenin en eğitimli çocuğuydu. Herhangi bir siyasi parti ile bağlantısını bilmiyorum. Bizim sülaleden böyle bir kişi çıkacağını beklemiyorduk. Şu an biz çok duyguluyuz" diye konuştu. Yeğeninin 5 yıldır Kıbrıs'ta burslu değil paralı üniversitede okuduğunu ve son senesi olduğunu anlatan Fellah Özlü, uçak kaçırma olayından sonra askerlerin gelip incelemelerde bulunduklarını söyledi. "Asker, jandarma, polis, bizi herkes biliyor" diyen Özlü, şunları kaydetti: "Biz tanınmış bir aileyiz. Terör olaylarına kesinlik müsamahamız yoktur. Özellikle ben canı gönülden askerliğimi 1997'de Hakkari Şemdinli'de üstün başarıyla bitirmiştim. Vatan millet için canımız feda, her zaman."

Şanlıurfa'nın Akçakale İlçesinin Köseören Köyü'nden olan Özlü, İP Lideri Perinçek'in Doğu Perinçek'in, Şubat ayında köylerine yaptığı ziyarette, "Gübre, mazot alacak para yok" diyen Özlü, "Bize sahip çıkın, düşman yanı başımıza kadar gelmiş" ifadelerini kullanmış. İP'in yanın organı Aydınlık Dergisi'nin 18 Şubat 2007 tarihli sayısında yayınlanan Perinçek'in ziyaretinde, köy muhtarı Berces Özlü ise, Perinçek'e "Saddam'ın şehit edilmesine sizden başka hiçbir önder ses çıkartmadı, yüreğimizi soğuttunuz. Milleti birleştiren, bayrağına, toprağına sahip çıkan sizin gibi bir başkana sahip çıkacağız" ifadelerini kullanıyor.

BUGÜN

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious