Korsan CD operasyonu yapıldı

  • Giriş : 20.12.2006 / 00:00:00

İzmir'de korsan CD satıcılarına yönelik operasyon yapan polis ekipleri, korsan CD satışı yapan bir işyerinde terör örgütü PKK'nın propagandasının yapıldığı CD ele geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İzmir'de polis, terör örgütünün propagandasının yapıldığı CD ele geçirdi
Polis işyeri sahibi S.A.'yı gözaltına aldı.
İşyerine yapılan baskında, tezgâhlarda bulunan yaklaşık 3 bin CD'ye al konulurken, bir CD kapağında terör örgütü PKK ile ilgili baskı ve yazıların bulunduğu tespit edildi. CD'yi izleyen polis, terör örgütü PKK'nın propaganda görüntülerinin bulunduğunu tespit etti. Bunun üzerine S.A., Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi.

Mardin nüfusuna kayıtlı olduğu öğrenilen S.A., CD'leri satması için bir kişinin kendisine getirdiğini, terör örgütünün propagandasının yer aldığı CD'den haberdar olmadığını söyledi. S.A., işlemlerinin ardından adliyeye sevk edildi.

Öte yandan Karşıyaka ilçesinde, kendisini terör örgütü PKK üyesi olarak tanıtarak menfaat temin etmek istediği ileri sürülen bir kişi gözaltına alındı. Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, M.Ü. (35) adlı kişinin kendisini terör örgütü üyesi olarak tanıttığı yönündeki ihbar üzerine harekete geçti. Ekipler, araştırma ardından Karşıyaka'da M.Ü.'yü askeri birliklerin kullandığı kamuflaj elbise ve hücum yeleği giymiş halde yakaladı. Terör örgütüyle bir bağlantısı bulunmadığı belirtilen zanlı "kendisini terör örgütü üyesi olarak tanıtıp menfaat temin etmeye çalıştığı" iddiasıyla adliyeye sevk edildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious