Korsan CD şebekesine darbe: 63 gözaltı

Korsan CD şebekesine darbe: 63 gözaltı.14749
  • Giriş : 22.04.2008 / 16:15:00

60 ayrı adrese eş zamanlı yapılan baskınlarda gözaltına alınan zanlılar arasında bazı polis memurları da yer alıyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

İstanbul Valiliği İl Denetleme Komisyonu'nda çalışan bir memurun da bulunduğu öğrenildi. Polisin uzun süredir takip ettiği korsan CD şebekesinin liderinin de operasyonda gözaltına alındığı belirtildi.

Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Güvenlik Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortak operasyonunda özellikle müzik ve sinema sektörünün korkulu rüyası haline gelen korsan CD yapımcılarına büyük darbe vuruldu.

Ekiplerin uzun süreli takibinin ardından gerçekleştirilen çalışmada 63 kişi yakalanarak emineyete getirildi. Zanlılar, sabah saatlerinden itibaren sağlık kontrolünden geçirildi.

Polisin korsan CD satıcılarına yönelik başlattığı çalışma öncelikle bu işi meslek haline getiren kişileri tespit etmekle başladı. İstanbul'un bir çok farklı bölgesinde korsan ürünlerin üretildiği ve buralardan sokak satıcılarına ulaştırıldığını belirleyen Güvenlik Şube ekipleri, zanlıların bulundukları adresleri birer birer belirledi.

Zanlıların çalışma usullerini de deşifre etmeyi başaran polis, uygun zamanı bekleyerek baskın için hazırlık yaptı. Organize Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin de desteğiyle sabah saatlerinden itibaren 60 ayrı adrese eş zamanlı baskınlar yapılarak zanlılar birer birer gözaltına alndı.

Operasyonun boyutlarıyla ilgili polis birimlerinin herhangi bir açıklaması olmadı. Ancak edinilen bilgilere göre, gözaltına alınan kişiler arasında bazı polis memurlarının da bulunduğu öğrenildi. Operasyonda ayrıca, İstanbul Valiliği İl Denetleme Komisyonu'nda görev yapan bir memurun da gözaltına alındığı belirtildi.

Öte yandan, operasyonda onbinlerce CD ele geçirildiği öğrenilirken, korsan ürünler emniyete getirilerek incelemeye alındı.

HABERBUSİNESS

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious