Korsan CD'ciler sınır tanımıyor

Korsan CD'ciler sınır tanımıyor.10048
  • Giriş : 09.08.2008 / 10:19:00

Kadıköy'de ortaya çıkartılan korsan CD imalathanesi, görenleri hayrete düşürüyor. Kapısı ve penceresi bulunmayan imalathaneye tavandaki aydınlatma ışıklarının bulunduğu yerden sarkan asansör sistemiyle çıkıldığı belirlendi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Hidrolik asansörlü imalathanede yaklaşık 60 bin korsan CD ele geçirildi, imalathane sahibi gözaltına alındı.

Korsan CD üreticilerinin polis ekiplerine yakalanmamak için özel hazırlanmış imalathanede kullandığı teknikler, korsancıların sınır tanımadıklarını bir kez daha gözler önüne serdi. "PC Gold Bilgisayar Malzemeleri" isimli iş yerinin üst katına yapıldığı belirlenen korsan imalathane, Kadıköy Güvenlik Büro ekiplerinin yaklaşık bir yıl süren çalışmalarından sonra ortaya çıkartılabildi. Kapısı ve penceresi bulunmayan imalathaneye tavandaki aydınlatma ışıklarının bulunduğu yerden sarkan asansör sistemiyle çıkıldığı belirlendi. Hidrolik asansör sistemiyle imalathaneye çıkan zanlıların, sisteminin alt kısmına monte ettikleri aydınlatma lambaları sayesinde kolayca saklandıkları anlaşıldı. Asansörle yukarıya çıkan şahısların müşterilere CD gönderme yöntemleri de oldukça dikkat çekiyor. Korsan imalathaneden bilgisayar malzemeleri satan işyerine monte edilen borunun içine bırakılan CD'lerin aşağıda bekleyen bir kişi tarafından alınarak pazarlandığı belirtildi.

Yaklaşık 60 bin CD'nin ele geçirildiği imalathane mühürlendi. İşyeri sahibi Mehmet Ö. ve yanındaki bir kişi de gözaltına alındı. Porno yayınların da bulunduğu imalathanede ele geçirilen CD'ler çuvallara doldurularak götürüldü. Kadıköy Güvenlik Büro ekiplerinin yaklaşık bir yıldır korsan imalathaneyi belirlemeye çalıştıkları bildirildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*