Korsan gösteriye polis müdahale etti

  • Giriş : 27.11.2005 / 00:00:00

Ümraniye Mustafa Kemal Mahallesi'nde terör örgütü PKK ve bölücübasi Abdullah Öcalan lehine slogan atip yola molotof kokteylleri atarak yürüyüse geçen gruba polis müdahale etti.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Ellerinde Abdullah Öcalan posteri bulunan dövizler tasiyan grup, 3001 caddesi üzerinde bir süre yürüdükten sonra beraberlerinde getirdikleri lastikleri atese verdi. Molotof kokteylleri ile de saga sola saldiran grup, Çevik Kuvvet polisleri tarafindan gaz bombalariyla dagitildi. Mahalle aralarina kaçan grup polise tas ve sopalarla karsilik verdi.

Yaklasik bir saat süren kovalamaca sirasinda bir basin mensubu da eylemciler tarafindan tartaklandi. Eylem sirasinda kullanilan molotof kokteyllerinden biri de göstericilerden birine isabet etti. Sirti bir anda alevler içerisinde kalan göstericinin sirti arkadaslari tarafindan söndürüldü.

Mahalle aralarina kaçan eylemcileri uzun süre takip eden polis, vatandaslari da evlerine girmeleri yönünde uyardi. Atilan gazlardan çevre sakinleri de etkilendi. 5 yaslarinda bir çocugun, gözyaslari içinde annesine sarilarak agladigi gözlendi. Gaz bombasi atilan yerden çikamayan bir ticari taksi ise uzun süre dumanlar içinde kaldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious