Korsan okul servisi bir öğrenciyi ezdi

Korsan okul servisi bir öğrenciyi ezdi.15724
  • Giriş : 02.04.2008 / 20:06:00

Sivas'ta korsan okul servis ilköğretim öğrencisini ezdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Yahyabey Caddesinde meydana gelen olayda evinin önünde okula gitmek için bekleyen ilköğretim öğrencisi Çiğdem Saraç servis aracının altında kaldı.

Minibüsün üzerine devrilmesi sonucu yaralanan Çiğdem Saraç, Cumhuriyet Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi altına alındı. Saraç'ın hayati tehlikeyi atlattığı öğrenildi. Servis minibüsünün içinde bulunan 5 öğrenci ise yara almadan kurtuldu. Kaza sonrası bir dükkanın da camları zarar gördü.

Görgü tanıkları, minibüsün aşırı hız yaptığını ve direksiyon hakimiyetini kaybederek önce kaldırıma çıktığını ardından ise evinin önünde okul servisini bekleyen Yavuz Selim İlköğretim Okulu 7. sınıf öğrencisi Çiğdem Saraç'ın üzerine devrildiğini söylediler.

Kazanın ardından 58 M 0075 plakalı minibüsün sürücüsü Yusuf Baş polis ekipleri tarafından gözaltına alındı. Korsan araç ise trafikten 15 gün süreyle men edildi. Konuyla ilgili bir açıklama yapan Sivas Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mustafa Toy, "S" plakalı araçlar dışındaki araçların öğrenci taşımasının yasak olduğuna dikkat çekti. Toy, aksi durumda korsan olarak taşımacılık yapan araçların kanuna karşı geldiklerini ifade etti. Mustafa Toy, öğrenci velilerini de uyararak, çocuklarını işletme belgesi olan "S" plakalı servislere yönlendirmelerini istedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious