Korsana 'Süpürme' operasyonu

  • Giriş : 04.05.2006 / 00:00:00

Kadıköy'de polis ve belediye ekiplerinin ortak düzenlediği operasyonda 5 milyon korsan CD ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Alınan bilgiye göre öğle saatlerinde, 100 polis ve çok sayıda zabıtanın eş zamanlı olarak başlattığı operasyonda, 30 dükkan ve depo mahkeme kararı ile basıldı. Baskınlarda korsan CD'cilerin polis baskınlarına karşı yerleştikleri bir sığınak ve çatı katları da didik didik arandı. Bir işhanının üç kat yerin altındaki sığınağında 3 milyon CD ele geçirilirken, polis korsan CD'cilerin sığınaktan caddeye ulaştığı bir dehliz buldu. Son günlerde yapılan istihbarat çalışmaları sonunda belirlenen CD depolarındaki baskınları yerinde inceleyen Kadıköy Kaymakamı Kasım Esen, "Zaman zaman ben de burada vatandaş gibi geziyorum. Bana da CD satmaya çalışıyorlar, bunların yaptıkları bir nevi hırsızlıktır. Belediye ekiplerimiz ve polisimiz koordinasyonlu bir şekilde korsana göz açtırmamak için operasyonlarını sürdürecek" dedi.

Korsan CD operasyonu kapsamında 20 kişi de gözaltına alınarak karakola götürüldü.

Ekiplerin girdiği bir dükkanda baskından kısa süre önce kaçan korsan CD'cilerin yazdıkları duvar yazıları ise dikkat çekti.

Kadıköy Emniyet Müdürlüğü yetkilileri, iyice kıskaca aldıkları korsana karşı "süpürme" operasyonlarının süreceğini söyledi. Operasyonlar sırasında depo ve dükkanlarda yakalanan 11 kişi gözaltına alındı.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious