Korsancılar hizmette sınır tanımıyor

  • Giriş : 09.05.2007 / 00:00:00

Kadıköy'de başlatılan operasyonlarda 100 bin adet korsan CD, DVD ile 4 milyon kartonet ele geçirildi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Sepet Beşik

Son iki gün içinde çok sayıda işyeri ve depoya mahkeme kararıyla baskın yapan polis, korsancılara ait çok özel belgeleride ele geçirdi. Operasyonlar sırasında el konulan defterlerde, Edirne'den Kars'a kadar çok sayıda müşteri portföyü bulundu. Zanlıların Türkiye'nin dört bir yanındaki müşterilerine yeni gelen filmleri haberdar etmek için SMS gönderdikleri tespit edildi.

Alınan bilgiye göre Kadıköy'de eş zamanlı olarak başlatılan operasyonlarla önceden belirlenen yerlere baskın yapıldı. Son ve en büyük baskın Mürver Çiçeği Sokak Sefa İş Merkezine yapıldı. İş merkezinin bodrum katındaki dükkanların kapısı çilingir yardımıyla açıldıktan sonra içeri girildi. Girilen işyerlerinin ağzına kadar korsan yayınla dolu olması operasyonu yapan polisleri sevindirdi. Bu sırada bazı polislerin "bingo" tabir edilen el hareketini yaparak birbirlerini kutlamaları dikkat çekti.

Binlerce DVD ve CD'nin ele geçirildiği operasyonlar sırasında vizyona yeni giren çok sayıda filmin bulunduğu gözlendi. Ele geçirilen CD ve DVD'ler çuvallara doldurularak götürüldü. Evraklarda yapılan incelemelerde ise zanlıların Türkiye'nin dört bir yanındaki müşterilerine yeni gelen filmleri haberdar etmek için SMS gönderdikleri tespit edildi.

Öte yandan basılan dükkanların sahiplerinin polis baskınından hemen önce kaçrak izlerini kaybettirdikleri öğrenildi.

-KORSANCILARIN BAYRAMI-

Baskın yapılan büronun duvarında asılı telefon numaralarının yazıldığı listenin başında "Hanedan" yazması dikkat çekti. Polis Bayramı nedeniyle tören ve etkinlerin düzenlendiği Nisan ayının ilk haftasını zanlıların "Bugün korsancıların bayramı yazması " polisleri bile şaşırttı. Polis işyeri sahiplerinin yakalanması için operasyonların genişletileceğini bildirdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious