Korsancılar 'Mustafa' sözünde durmadı

Korsancılar 'Mustafa' sözünde durmadı.21326
  • Giriş : 06.12.2008 / 18:39:00

Eminönü'nde bir iş hanını basan polis ekipleri, aralarında yeni vizyona giren Osmanlı Cumhuriyeti ve Mustafa filmlerinin de bulunduğu 20 bin adet korsan CD ele geçirdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Korsancıların, "Ata'mıza ayıp olur" diyerek 'Mustafa' filminin sahtesini üretmedikleri medyada yer almıştı.

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Güvenlik Şube Müdürlüğü'ne bağlı polis ekipleri, Eminönü ve Fatih ilçelerinde çeşitli adreslere eş zamanlı operasyon düzenledi. Tahtakale'de toptan CD işi yapan bir iş hanına baskın yapan ekipler, aralarında yeni vizyona giren "Osmanlı Cumhuriyeti" filmi ve "Mustafa" belgeseli CD'lerinin de bulunduğu toplam 20 bin adet korsan CD ele geçirdi. Bir kişinin gözaltına alındığı operasyonda ele geçirilen CD'ler emniyete getirildi. Korsanlarla ilgili çalışmaların devam edeceğini belirten emniyet yetkilileri, gözaltı sayısının artabileceğini kaydetti.

"Mustafa" belgeselinin kaçak CD'sini piyasaya süren korsancılar, daha önce Atatürk'e saygılarından dolayı bu belgeselin korsanını yapmayacaklarına dair söz verdikleri medyada yer almıştı. söylemişlerdi. Kısa süre içerisinde 800 bin izleyiciye ulaşan belgesel, korsancılar tarafından gözardı edilen ilk eser olmuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*