Korsanın sabıkası kabarık

  • Giriş : 10.04.2007 / 00:00:00

Pegasus’un uçağını kaçıran korsan sabıkalı çıktı

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Diyarbakır-İstanbul seferini yapan Pegasus Havayolları’na ait Boeing 737-800 tipi uçağı kaçıran Mehmet Gökcingöl’ün daha öncede bu tür eylemlerde bulunduğu öğrenildi.

Mehmet Gökçingöl’ün 1968 Diyarbakır doğumlu olduğu öğrenildi. Gökçingöl’ün havaalanı karakolundan alınarak Ankara Terörle Mücadele ekiplerince sorgulanmak üzere teslim alındığı öğrenildi.

Gökçingöl’ün daha öncede emniyette sabıkası olduğu belirtildi. Narkotik ekipler uyuşturucu bağımlısı biri olduğunu açıkladılar.

Diyarbakır-İstanbul seferini yapan uçağı kaçıran korsan Mehmet Gökçingöl, Ankara Terörle Mücadele Şubesi’ne götürülüyor.

Teslim alınan korsan, Keçiören’de Adli Tıp Kurumu’nda muayenesinin yapılmasının ardından Terörle Mücadele Şubesi’nde sorgulanacak. Emniyet yetkilileri, ilk belirlemelere göre korsanın örgüt bağlantısı olmadığını, daha önce uyuşturucu suçundan sabıkası olduğunu belirtti.

Korsanın uçağa binmeden hap aldığı bilgileri var..

Gökçingöl, İstanbul’da da buna benzer bir olayla asılsız bomba ihbarı yaptığı öğrenildi. Kalabalık bir ortamda ‘Üzerimde bomba var’ diyerek paniğe yol açtığı belirtildi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious