Korsanlar işin suyunu çıkardı! İfadeleri birbirinden ilginç

Korsanlar işin suyunu çıkardı! İfadeleri birbirinden ilginç.9055
  • Giriş : 22.08.2007 / 08:46:00

Hava korsanlarından ilginç ifadeler! Uçak bulamadım...! Aşk acısı çekiyorum...!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Lefkoşa-İstanbul seferini yapan Atlasjet uçağını kaçıran iki hava korsanından Mommen Aldül Aziz Talikh'in, İran'a gidebilmek için 15 gün süreyle internetten uçuş tarifelerini incelediği ve İngiltere üzerinden Tahran'a geçmeyi planladığı ortaya çıktı.

Tek çarem uçak kaçırmaktı

15 gün süreyle internetten uçuş tarifelerini incelediğini belirten hava korsanı, polise şunları anlattı: “Kıbrıs’tan direkt Tahran veya İran’ın başka bir kente uçuş yapan uçak bulamadım. Önce normal yollardan İngiltere’ye gidip buradan Tahran’a geçmek istedim. Fakat, yaptığım araştırmada İngiltere’den de Tahran’a giden uçak bulamadım. Tek çare kalmıştı, uçak kaçırmak.”

Özlü: Aşk acısı yaşıyorum

Diğer hava korsanı Şanlıurfalı Mehmet Reşat Özlü ise, KKTC'deki sevgilisi kendisini terk ettiği için aşk acısı yaşadığını ve bunalıma girdiğini söyledi.

Türkiye'ye zarar verme gibi bir niyetleri olmadığını savunan korsanlar, "Uçağı Tahran'a indirecektik. Buradan Afganistan'a geçmeyi planlıyorduk. Taliban kardeşlerimizden yardım isteyecektik. Taliban kardeşlerimiz bizi El Kaide'ye götürecek ve El Kaide'nin neferi olacaktık" dedi.

"Ben meşhur militanım"
Kokpiti Güneydoğu şivesiyle konuşan korsanın aradığını kaydeden Çağımlı şunları kaydetti:

"Bu kişi, 'Ben El Kaide'nin en önemli militanı El Muşarraf'ım. Beni televizyonlardan tanırsın. O meşhur militan benim. Uçağı hemen İran'a götürmeni ve Tahran'a indirmeni istiyorum. Elimizde bomba var' dedi.

Ben de 'Eğer Tahran'a gitmek istiyorsanız yakıt ikmali yapmamız gerek' dedim. Pilot arkadaşıma durumu, alçalmaya başladığımızda anlattım. Güneydoğu şivesiyle konuşan kişi, 'Size 5 dakika veriyorum. Eğer kokpit kapısını açmazsanız bombayı patlatacağız' dedi. Kokpite girip bizi yeniden havalandırıp bir yere çarptırmasınlar diye uçağı terk etme kararı verdim. Yardımcı pilotuma da aynı şeyi söyleyip 5 dakika dolmadan kendi inisiyatifimle uçaktan atladım."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious