Korttan yaka paça böyle atıldı

Korttan yaka paça böyle atıldı.19770
  • Giriş : 08.06.2009 / 12:38:00

Tenis tarihinin en başarılı oyuncularından Roger Federer, kortta tarih yazarken sahaya dalarak taşkınlık yapan bir seyirci de kendi çapında tarih yazdı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Çünkü Fransa Açık tenis turnuvası'nda ilk kez bir seyircinin sahaya dalışıydı bu....

Elde ettiği 13 Grand Slam şampiyonluğunda tek eksik parça olan Roland Garros'u müzesine götürmek için sahaya çıkan Roger Federer, 'Career Slam' yaparak, Andre Agassi, Rod Laver, Roy Emerson, Don Budge ve Fred Perry'den sonra bunu başaran 6.tenisçi oldu. Federer'in finale kadar olan maçlarında bunu başarması hayli zor oldu. Ama final maçı Fededer'in beklediğinden de kolay oldu.

Rakibi Soderling'i kelimenin tam anlamıylaevire çevire yenen Federer, 3-0 maçın kazandığı setin sadece ikinci setinde zorlandı.

Bu sette damgasını vuran ise taşkınlık yaparak sahaya giren bir İspanyol seyirci oldu. Federer'in 2-1 önce götürdüğü set esnasında sahaya dalan İspanyol seyirci, herkesin şaşkın bakışları arasında Federer'e koştu ve ona ısarral şapka takmak istedi.

Güvenlikçilerden birinin üstüne atlayarak kıskıvrak yakaladığı gösterici, diğer güvenlikçilerin de yardıma gelmesi ile sahadan yaka paça dışarı atıldı.

Yaşardığı tacizin şoku içinde olan Federer, ard arda hatalı vuruşlarla setin o an oynanan oyunun farklı kaybetti ve durum 2-2 oldu. Bir sonraki oyunda da tutukluğunu üstünden atayanan Federer karışında Soderling 3-2 öne geçmeşi başardı ama Federer, o andan itibaren tekrar oyuna ağırlığını koymakta gecikmedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*