Koruma memuru alımı 2013 başvuru şartları - Koruma memurluğu

Koruma memuru alımı 2013 başvuru şartları - Koruma memurluğu.28901
24.06.2013 / 09:23:44

Koruma memuru alımları henüz başlamadı. Vatandaşlar, şartların tamamının bir an önce açıklanmasını bekliyor.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Koruma memurluğu için bekleyen vatandaşlar, gezi parkı eylemlerinin gölgesinde kalan alımların yeniden gündeme getirilmesini istiyor.  Emniyet Genel Müdürlüğü'nün çalışmalarını sürdürdüğü biliniyor.

Vatandaşlar, koruma memurlarının gezi parkı eylemleri gibi olaylarda görev alıp almayacağını merak ediyor.

Açıklamalarda gezi parkı eylemlerinde koruma memurlarının görev almayacağı görülüyor.

Gezi parkında neler oluyor?

Taksim Meydanı'nda Gezi'yi bahane ederek ortaya çıkanların bunun cevabını sandıkta alacağını ileri süren Erdoğan, konuşmasına şöyle devam etti:

“100 yıl önce nasıl dünyadaki tüm müslümanlar ellerini bizim için semaya açtıysa bugün de dünyadaki kardeşlerimiz bizim yanımızda. Gezi yalan hedef talan. AK Parti iktidarıyla talanları bitmişti. Oyunu millet bozar, finali sandık yazar. Eğer yüreğiniz varsa, dürüstseniz, demokrasiye, milletin iradesine inancınız varsa 8 ay sonra buyrun sandığa. Orada herkes boyunun ölçüsünü alır. Siz bizi iktidar yaptınız ancak siz indirirsiniz. Biz iki güç tanırız. Bir hak, bir de halk. Onun dışında güç tanımayız.

Kardeşlerim onlar varsınlar tweetlerle, facebooklarla saldırsınlar. Benim vatandaşımın iradesi var, iradesi. Bunlar önce milli iradeye saygı duymayı öğrenecekler. Öyle Taksim Meydanı'nda Gezi'yi bahane ederek ortaya çıkanlar bunun cevabını sandıkta alacaklar.

Dadaşlar burada, çapulcular nerede
(Dadaşlar burada, çapulcular nerede” sloganları üzerine) Ön taraf duymuyor tabii. Dadaşlar burada, çapulcular nerede sloganı atıyorlar. Hepsi bir araya gelsin, üzerimize yürüsünler. Allah'ın izniyle biz ya fettah der bu oyunu bozarız.

Millet en başından itibaren bu oyunu gördü ve bozdu. Bunlar milletin hiç sesi çıkmayacak sanıyordu.

Zahide Nine'ye para teklif ettiler
Çünkü bunlar hep milleti aşağıladılar. Bidon kafa dediler, göbeğini kaşıyan dediler. Şimdi de makarnacı, kömürcü diyorlar. Zahide Nine'yi gördünüz değil mi? O Zahide Nine, Nene Hatun'un torunudur. Taksim Meydanı’na çıktı, o vandallara, yağmacılara karşı çıktı, korkmadan, çekinmeden söyleyeceğini söyledi. Utanmadan, bunlar Zahide Nine'ye para teklif ediyorlar. Kendileri satılık ya, Zahide Nine'yi de öyle zannediyorlardı. Zahide Nine ne dedi, ‘Ben bu milletin emekli memuruyum’ dedi. O duruşundan ayrılmadı. Bunlar güya sosyalist, ama milleti böyle tahkir ederler.

Sosyalist geçinenlerin çoğu şimdi Bodrum’dadır
Bu sosyalist geçinenler var ya. Bunların şöyle arayın. Çoğu şimdi Bodrum'dadır. Yatlarındadırlar. Bunların çoğunu İstanbul'dan tanırım. Sözde sanatçılarını ve aydınlarını tanırım. O çığırtkanlık yapan var ya mesele gezi parkı değil hala anlamadın mı diyen var ya. Bunlar yeri geldiği zaman, boğaza karşı viskiyi yudumlamasını çok iyi bilirler. Sosyalist mosyalist geçin bunları.

Kurtuluş Savaşı'ndaki askerleri camide içki içmiyordu
Kurtuluş Savaşı'ndaki askerleri camide içki içmiyordu, Türk Bayrağı yakmıyorlardı. Tam tersine Türk Bayrağı için canlarını ortaya koyuyor, hatta Yunan Bayrağı'nı bile yerden alacak kadar vakar gösteriyordu. Kurtuluş Savaşı'nın askerleri kendi halkına savaş açmıyorlardı, kendi polisine saldırmıyor, halkıyla, milletiyle, kardeşiyle istiklale ve istikbale yürüyordu.

Kurtuluş Savaşı'nın askerleri kendi ülkelerini, şehirlerini yakıp yıkmıyordu, tam tersine yakıp yıkanlarla mücadele ediyordu. Şu Taksim meydanına çıkanlar, İzmir'de, Ankara'da parti teşkilatımıza varıncaya kadar kamu binalarını yakan bu vandallar, bu barbarlar, bu insanlıktan nasibini almamış olanlar değil mi?

Gençler çok kötü oyuna geldiniz
Ben burada gençliğimize bir şey hatırlatmak istiyorum. Bu oyuna çok kötü geldiniz, sizi çevre diye, yeşil diye aldattılar. Sizi kullandılar. Şimdi karşımda binlerce genç var. Bu gençler kimin genci? O tweet atanlar, faceboklarda dolaşanlar, televizyonlarda yorum yapanlar bu gençleri nereye koyacak söyler misiniz? Oralarda yürüyen halk peki burası ne? Burası halk değil mi, millet değil mi? Dadaşlar bunların adresini şaşırttı.

Kılıçdaroğlu bizi Almanya’ya şikayet ediyor
İstiklal Savaşı'ndaki askerlerimiz hiçbir zaman işgalcilerin yanında durmuyordu. Milletiyle birlikte işgalcilere karşı canlarını ortaya koyuyorlardı. Yapılan Kurtuluş Savaşı'nın aziz şehitlerine, gazilerine çok büyük hakarettir bu yaptıkları. Gazi Mustafa Kemal kendi halkını, kendi ülkesini gidip de başka ülkelere şikâyet eden, oralarda ağlayan bir lider değildi.

Bu genel müdür bizi Almanya'ya, Hollanda'ya şikayet ediyor. Senin zerre kadar ferasetin varsa millete git. Millet sana bakalım ne diyor? Onun için de 8 ay var. Sandık gerçeği meydana çıkaracak. Ne diyeceksen orada de. Şimde CHP ne diyor, 'Biz Atatürk'ün partisiyiz' diyor, 'Biz Cumhuriyet'in en eski partisiyiz' diyor. Peki yaptıkları ne? Her fırsatta Türkiye'yi bazı ülkelere şikayet ediyor.

Atatürk'ün partisi dedikleri partiyi…
Atatürk'ün partisi dedikleri partiyi Türkiye düşmanlarıyla işbirliği yapan bir konuma düşürdüler. En azılı terör örgütlerine kol kanat gerdiler. Taksim Meydanı'nda Atatürk Kültür Merkezi var. AKM'de teröristlerin pankartlarıyla, illegal örgütlerin, legal örgütlerin Başbakan'a hakaret içeren o paçavralarla onu yanyana koydular.

Bölücülerle Atatürk'ün posterini yan yana koydular
Cumhuriyet Anıtı'nda yine aynı şekilde bölücülerle Atatürk'ün posterini ve Türk Bayrağı'nı yan yana koydular. Nerede o ulusalcılar? Nerede bu CHP'liler? Niye bunları indirmediler.

Polise talimatı ben verdim
Orada üç gün dört gün beş gün burada kaldılar. Baktım orada hâlâ duruyorlar. İçişleri Bakanıma '24 saat içerisinde Atatürk Kültür Merkezi'ni temizleyeceksiniz' dedim. 'Meydanı ve anıtı temizleyeceksiniz arkasından da Gezi Parkı'nı temizleyeceksiniz' dedim. Diyorlar ki 'Polise talimatı kim verdi?' Ben verdim. İşgal kuvvetlerini izleyecektik. Dünya zil takıp oynasın diye bunu mu seyredecektik.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*