Koruma memuru alımı 2013 - Koruma memurluğu alımları başvuruları

Koruma memuru alımı 2013 - Koruma memurluğu alımları başvuruları.28901
22.11.2013 / 08:52:13

Koruma memuru olmak isteyenler için başvurular henüz başlamış olmasa da vatandaşların heyecanı doruk seviyede!

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Koruma memurluğu için başvuruların önümüzdeki sene başlaması öngörülmekte. İçişleri Bakanlığına bağlı Emniyet Genel Müdürlüğü, koruma memurluğu için alımları önümüzdeki sene başlatacak.

Detaylar geldikçe paylaşmaya devame edeceğiz. haber Aktüel'den ayrılmayın!

Bu arada İçişleri Bakanı Muammer Güler bir açılış gerçekleştirdi.

Fatih Koleji Sami Çakır Anadolu ve Fen Lisesi’nin açılışına katılan İçişleri Bakanı Muammer Güler, okulda katkısı olanlara teşekkür ederek, “Anadolu insanın manevi değerlerini en iyi şekilde temsil eden ve bunu yaparken de asla neticeyi düşünmeyenlere, bu fedakar insanlara onlara öncülük eden, teşvik eden ve yol gösterenlere şükranlarımı sunuyorum. Onlar uzaklarda olsa da gönüllerinin burada bizlerle birlikte olduğuna ve kalplerinin bizlerle birlikte attığın inanıyoruz.” dedi.

Fatih Koleji Sami Çakır Fen ve Anadolu Lisesi, Büyükçekmece’de açıldı. Açılışa İçişleri Bakanı Muammer Güler, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Büyükçekmece Belediye Başkanı Hasan Akgün, Süzer Grubu Onursal Başkanı ve Süzer Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Süzer. Süzer Grubu İcra Kurulu Başkanı Sami Çakır ve çok sayıda davetli katıldı. Açılış öncesi konuşma yapan Muammer Güler, hükümet olarak en büyük bütçenin eğitime ayrıldığını söyledi.

Bunun yanı sıra hayırseverlerin de gayretlerinin unutulmaması gerektiğini belirten Güler, “Hizmet camiasının bu konudaki gayretlerini çabalarını yakından takip ettiğimizi özellikle ifade etmek istiyorum. Bu düsturdan hareketle, gerek ülkemizde gerekse dünyanın birçok yerinde barış ve huzur adına, eğitimin, yardımlaşmanın, diyalogun, hoşgörünün hayatı değerde olduğuna inanan ve kendini sadece hizmete adamış gönüllü insanlar olarak çok güzel şeyler yapıldığını biliyoruz. Bulundukları ülkelerle ülkemiz arasında barış ve dostluk köprüsü kuranları çok iyi tanıyoruz. Anadolu insanın manevi değerlerini en iyi şekilde temsil eden ve bunu yaparken de asla neticeyi düşünmeyen, hiçbir beklenti içine girmeyen bu fedakar insanlara, onlara öncülük eden, teşvik eden ve yol gösterenlere şükranlarımı sunuyorum. Onlar uzaklarda olsa da gönüllerinin burada bizlerle birlikte olduğuna ve kalplerinin bizlerle birlikte attığına da inanıyoruz. Dünyada, özellikle de içinde bulunduğumuz bölgedeki sıkıntılar hoşgörü, diyalog ve herkesi kendi konumunda kabul etmekle mümkün olacaktır.” ifadelerini kullandı.

‘HİZMET GÖNÜLLÜLERİ OLDUKÇA ÜLKENİN HİÇ BİR SIKINTISI OLMAYACAKTIR’

Fatih Eğitim Kurumları’nın profesyonel, genç idealist hizmet gönüllüsü kadronsun çok değerli gençler yetiştireceğine inandığını vurgulayan Güler, şunları söyledi: "Bu eğitim kurumlarının artmasını ülkemizin birliğine beraberliğine katkı sağlamasını diliyoruz. İnşallah bu gibi eserleri daha da çoğaltacağız. Hizmete gönül verenler oldukça, hizmet gönüllüleri oldukça inşallah ülkemizin hiçbir sorunu sıkıntısı kalmayacaktır.” Sami Çakır’a da övgülerde bulunan Güler, bir faniye verilebilecek en büyük hediyeyi kabul ettiğini söyledi. İnsanın kabul edebileceği çok çeşitli değerlerin olduğunu anlatan Güler, “Böylesine büyük bir eserin kendisine hediye olarak verilmesi az kişiye nasip olur. Ama onu istemek önemliydi. Bir nakdi bedel yerine böyle bir şey istemek Sami Çakır için gönülden takdir edilecek bir şey.” dedi.

MUSTAFA SÜZER: BU EĞİTİM KURUMLARI YURT İÇİ VE YURT DIŞINDA İFTİHAR VESİLEMİZ

Süzer Grubu Onursal Başkanı ve Süzer Vakfı Mütevelli Heyeti Başkanı Mustafa Süzer de okulun açılış hikayesini anlattı. İcra Kurulu Başkanı Sami Çakır’a bir armağan vermek istediklerini söyleyen Süzer, “32 yıllık mesai arkadaşım ve grubumuzun İcra Kurlu Başkanı Sayın Sami Çakır’a ve eşine bunca yıldır sürdürdüğü çalışmalardan dolayı bir armağan sunmak istiyorduk. Hiç düşünmeden en güzel hediyenin bir eğitim kurumu olacağını söyledi. Bunun üzerine eğitim kalitesi ve ciddiyetinden emin olduğumuz Fatih Koleji ile irtibat kurduk. Muhterem Fethullah Gülen Hocaefendi’nin kurduğu bu güzide eğitim kurumları yut içi ve yurt dışında daima iftihar vesilemiz olmuştur. Okulun milletimize hayırlı olmasını diliyorum.” şeklinde konuştu. Açılışın ardından okulu gezen Muammer Güler, sıralara oturdu. Kendisine lise yıllarını hatırlattığını belirten Güler, okulu beğendiğini de söyledi. 

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*