Koruma memuru alımı - Koruma memurluğu alımları koşullar

Koruma memuru alımı - Koruma memurluğu alımları koşullar.24784
29.10.2013 / 09:06:15

Koruma memuru alımı için aranan koşullar, EGM tarafından iş arayan vatandaşlara açıklandı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Koruma memuru olmak isteyenlerde, en az lise mezunu olmak, sağlık şartlarının yeterli olması, beden eğitimi sınavlarından başarılı olmak ve KPSS lise puan türünden de 40-60 puan alma şartları aranacak. Fiziki yeterliliğin önemsendiğini belirten yetkililer, erkek adayların en az 1.72 metre, kız adayların ise 1.68 metre boyunda ve 25 yaşından küçük olmaları gerektiğini kaydetti. 

Orgeneral Özel: Savunma için, güvenlik için ne gerekliyse yapılıyor

Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, 'Suriye sınırında son dönemde alınan ekstra bir önlem var mı?' sorusu üzerine, "Her şey basında yer alıyor. Savuma için ne gerekliyse, ülkenin savunması için güvenliği için ne gerekliyse o yapılıyor." dedi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, yeni yasama yılı açılış resepsiyonunda gazetecilerin sorularını cevapladı. Sivas'ta düşen uçakla ilgili soru üzerine Özel, "Çok dinamik bir ordumuz var. Ben pilotlarıma güveniyorum. Her dakika her saat semalarımızda 25-30 savaş uçağımız uçuyor." diye konuştu. Gerekli tahkikatın başlatıldığını söyleyen Özel, "Kaza tabi ki olacak. Kara yolunda Trafik Kazası olmuyor mu?" ifadesini kullandı. Özel, Türk Silahlı Kuvvetlerinin en şeffaf dönemini yaşadığını belirtti.

Bir gazetecinin, 'Suriye sınırında son altı ayda çok yoğun bir hareketlilik var. Siz de bunu günden güne açıklıyorsunuz. TSK'nın Suriye sınırında yapılanmasında son dönemdeki hareketliliğin yaşanan kaçakçılık olayları ile doğrudan bağlantısı oduğu söylenebilir mi?' sorusu üzerine Özel, "Tabi, biz hudutları korumakla mükellefiz. Her türlü kaçakçılık olur, terör olur, vesaire olur. Onun için her türlü tedbirimiz alıyoruz." cevabını verdi. Gazetecinin, 'Özellikle açıklamanızda dikkat çeken bir husus var. Bin, bin 500 kişilik kalabalık gruplardan bahsediliyor.' sözleri üzerine Özel, "Öyle geliyorlar ama bunların da yurt içinden destekleyicileri olduğunu hiçbir zaman unutmayın. Birisi getiriyorsa birisi de alıyor." dedi.

Başka bir gazetecinin, 'Suriye sınırında son dönemde alınan ekstra bir önlem var mı?' sorusuna karşılık Özel, "Her şey basında yer alıyor. Savuma için ne gerekliyse, ülkenin savunması için güvenliği için ne gerekliyse o yapılıyor." değerlendirmesinde bulundu.

Polis, 4 milyon dolarla kayıplara karışan güvenlikçiyi arıyor

Fatih'te, para nakil aracındaki arkadaşını etkisiz hale getirdikten sonra 4 milyon dolarla kayıplara karışan güvenlik görevlisini yakalamak için polisin çalışmaları sürüyor. Olay, Laleli'de özel bir bankanın önünde saat 15.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre; bankaların para nakil işlerini yapan özel bir şirkete ait 34 FY 4435 plakalı zırhlı para aracının 2 güvenlik görevlisi gözetiminde Laleli'deki bir bankaya altın bıraktı. Bu sırada güvenlik görevlilerinden Kemal Y., diğer güvenlik görevlisi Mustafa Gökleri'ye, "Galiba fazla altın bıraktık. Sen kasadaki altınları say!" diye seslendi. Güvenliği bahane eden Kemal Y., kasaya giren arkadaşının üzerine kapıyı kilitleyerek, ikinci bölmeyi açtı. İkinci bölmeden yaklaşık 4 milyon dolar bulunan iki torbayı alan Yavuz, olay yerinden kaçtı.

Yedek anahtarla üzerine kilitlenen kasa kapısını açan Mustafa Gökler, arkadaşını dışarıda göremeyince telefonla aradı. Arkadaşının telefonu açmaması üzerine aracın direksiyonuna geçen Gökler, Aksaray metro durağının yakınında durarak polisi aradı. İhbar üzerine olay yerine polis ekipleri gönderildi. Olay yeri inceleme ekipleri delil toplama çalışması yaparken, asayiş ekipleri çevrede geniş çaplı araştırma başlattı. Mustafa Gökler, ifadesine başvurmak üzere Asayiş Şube Müdürlüğü'ne götürüldü. Bu arada polis, olay sonrası çevredeki mobese kameralarını inceledi. Çevredeki mobese kameralarının kayıtlarını inceleyen polis, soygunu gerçekleştiren şahsın bindiği taksinin plakasını belirledi. Sürekli telsizden anons eden polisin şahsı yakalama çalışması sürüyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*