Koruma memuru alımları şartları - Koruma memuru başvuru formu - Koruma memurluğu son durum

Koruma memuru alımları şartları - Koruma memuru başvuru formu - Koruma memurluğu son durum.28901
26.10.2013 / 08:29:44

Koruma memuru olmak isteyenlere mutlu haber verildi. Emniyet Genel Müdürlüğü aranan şartları açıkladı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:


Koruma memuru olmak isteyenlerde, en az lise mezunu olmak, sağlık şartlarının yeterli olması, beden eğitimi sınavlarından başarılı olmak ve KPSS lise puan türünden de 40-60 puan alma şartları aranacak. Fiziki yeterliliğin önemsendiğini belirten yetkililer, erkek adayların en az 1.72 metre, kız adayların ise 1.68 metre boyunda ve 25 yaşından küçük olmaları gerektiğini kaydetti.

Açıköğretim lisesi mezunları da, ön lisans ve üniversite mezunları da başvurabilecek. Koruma memurları, 7'nci yılda polisliğe geçebilecek. Özel, siyah renkli üniforma giyecek koruma memurları, silahlı olarak görev yapacak.

EGM, Reyhanlı saldırısında El Kaide bağlantısı iddialarını yalanladı

Emniyet Genel Müdürlüğü (EGM), bazı basın-yayın organlarında yer alan 'Reyhanlı saldırısının El-Kaide bağlantılı Irak-Şam İslam Devleti Örgütü tarafından gerçekleştirildi' yönündeki haberlerin gerçeği yansıtmadığını açıkladı.

EGM'den yapılan yazılı açıklamada, söz konusu haberin, Suriye rejimi yanlısı İngilizce ve Arapça yayın yapan "breakingnews.sy" isimli internet sitesine dayandırıldığı belirtildi. Sitede yer alan bildirinin Irak-Şam İslam Devleti Örgütüne ait olup olmadığına ilişkin bilgilerin bulunmadığı kaydedilen açıklamada, El Kaide terör örgütüne ait internet sitelerinde bildirinin Irak-Şam İslam Devleti Örgütüne ait olmadığı ve eylemin örgüt tarafından üstlenilmediği, yapılan haberlerin yalan ve maksatlı olduğuna yönelik ifadelere yer verildiğinin belirlendiği aktarıldı.

Açıklamada, ülkemizi tehdit eden El Kaide terör örgütüne karşı güvenlik birimlerimizce yürütülen mücadele ve örgütün geçmişteki eylemleriyle ilgili operasyonların gerçekleştirildiğinin kamuoyu tarafından bilindiği ifade edildi.

'REYHANLI SALDIRISINI GERÇEKLEŞTİRENLER NET BİR ŞEKİLDE TESPİT EDİLMİŞTİR'

Hatay'ın Reyhanlı ilçesinde 11.05.2013 tarihinde gerçekleştirilen hain saldırı sonrası eylemle irtibatı olduğu belirlenen şahıslara yönelik 12 Mayıs-22 Ağustos 2013 tarihlerinde operasyon düzenlendiği ifade edilen açıklamada, yakalanan 35 şahıstan 20'sinin tutuklandığı, 2'sinin hakkında ise adli kontrol kararı verildiği belirtildi. Açıklama şöyle devam etti: "Patlamayı gerçekleştiren şahıslar ile araçları temin eden, patlayıcıları Suriye'den getiren, araçlardaki donanımları değiştiren, patlama öncesi keşif yapan, araçları olay yerine getirerek patlatan ve bu kişilere yardım ve yataklık yapan şahısların tümü bilgi, belge ve kamera görüntüleriyle tespit edilmişlerdir. Yakalanan şahısların Cumhuriyet Savcılığındaki sorgularında alınan ifadeleri ve yapılan tahkikat sonucu, faillerin mevcut Suriye rejiminin istihbarat servisinde görevli subaylarla ve yine aynı servisle irtibatlı THKP/C Acilciler terör örgütü lideri olarak kırmızı bültenle aranan Mihraç URAL ile bağlantılı olarak lojistik ve finansal destek sağladıkları ve saldırıyı gerçekleştirdikleri açık ve net bir şekilde tespit edilmiştir. Soruşturma halen Adli Makamlarca sürdürülmektedir. Reyhanlı saldırısının failleri somut delillerle belirlenmişken bu tür asılsız haber ve bu haberlere dayandırılarak yapılan yorumların olayı çarpıtma amacına yönelik olduğu değerlendirilmektedir."

EGM'nin arşivinin klonlandığı iddia ediliyor

Emniyet Genel Müdürlüğü'nün arşivinin kolonlandığına yönelik bazı haberlerin basında yer alması kafaları karıştırdı. Yetkililerden haberin gerçek olup olmadığı konusunda bir açıklama gelmedi. Konuya ilişkin İçişleri Bakanlığı ya da Emniyet Genel Müdürlüğü'nün bir soruşturma yapıp yapmadığı ise bilinmiyor. Konuya ilişkin bilgi almaya çalıştığımız kaynaklar da "soruşturma olduğuna dair bize ulaşmış bir bilgi yok" değerlendirmesinde bulunuyor.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*