Köşe yazısında evlilik teklifi

  • Giriş : 28.09.2006 / 00:00:00

Yerel gazetelerde köşe yazarlığı yapan 42 yaşındaki Hüseyin Kaya sevdiği kıza evlilik teklifini gazetedeki köşesinden yaptı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Bolu Olay ve Bursa Haber gazetelerinde köşe yazarlığı yapan 15 yıllık eğitimci Hüseyin Kaya, AİBÜ Düzce Tıp Fakültesi Araştırma Hastanesi’nde yönetici hemşire olarak görev yapan 30 yaşındaki Serap Gonca ile Şubat ayında üniversitenin sosyal tesislerinde tanıştı. Kaya, Mayıs ayında yayınlanan köşe yazısında ’Peteğim’ başlıklı şiiri ile Serap Gonca’ya evlenme teklifinde bulundu. Şiirden etkilenen Serap Gonca, Hüseyin Kaya’nın evlenme teklifini kabul etti. Çift, 5 gün önce yakınlarının katıldığı törenle nişan yüzüklerini taktı. Serap Gonca’ya görür görmez çarpıldığını söyleyen Hüseyin Kaya, "Serap’ı gördüğüm an bir güneşin karları erittiğini, kışı yaza çevirdiğini hissettim. Aradığım oydu. Yerel gazetedeki köşemde yayınladığım şiirli evlenme teklifimi güzel bulan Serap, teklifimi kabul etti. Nişanlandık, 11 Kasım’da da nikah ve düğüne karar verdik" diye konuştu.

Peteğim şiirinden

Peteğim!

Savaşta barışta... Tasada kıvançta... Kederde sevinçte... İyi günde kötü günde... Hastalıkta sağlıkta... Yoksullukta varsıllıkta... Her zaman her yerde...

Ve her durumda... Birlikte ve beraberce... Omuz omuza ve sevgi dolu... Yürümeye, koşmaya var mısın?

Peteğim! Gonca bahçem. Kısaca ve özlüce... Benimle evlenir misin?

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious