Köşk adaylığından çekiliyor

Köşk adaylığından çekiliyor.11541
  • Giriş : 26.04.2007 / 00:00:00

Yarbay, yarın yapılacak cumhurbaşkanı seçimi ilk turunda, muhalefetin Genel Kurul Salonuna girmemesi durumunda adaylıktan çekileceğini söyledi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

Cumhurbaşkanı adayı, AK Parti Ankara Milletvekili Ersönmez Yarbay, adaylığıyla ilgili yarınki gelişmelere bakacağını ve kararını ona göre vereceğini bildirdi.

Muhalefet partilerine, yarın yapılacak 1. tur oylamada Genel Kurul Salonunda bulunma çağrısı yapan Yarbay, ''Ben aday olurken, daha çok muhalefet partilerinden oy alacağımı düşünmüştüm. Son gelişmeler, muhalefetin salona girmeyeceğini gösteriyor'' dedi.

Adaylığının şu aşamada devam ettiğini vurgulayan Ersönmez Yarbay, şöyle dedi: ''Eğer muhalefet yarın Genel Kurul Salonuna girmezse adaylıktan çekilirim. Ben, bu seçimin demokratik bir seçim olmasını, alternatif adaylar olmasını istedim. Gönül isterdi ki muhalefet de aday göstersin ve 4-5 aday yarışsın. Ancak, Türkiye bu konuda henüz demokratik olgunluğa erişemedi.''

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ı da eleştiren Yarbay, ''Devamlı karşı tarafı suçluyor. Verdiği bir emirle yarın salona CHP milletvekilleri girmeyecek. O zaman niye aday göstermedin. Tencere dibin kara, seninki benden kara...'' diye konuştu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious