Köşk anketindeki isimler ve sorular

  • Giriş : 21.03.2007 / 00:00:00

AK Parti 2. Dönem 3. İl Başkanları Toplantısı'nda Cumhurbaşkanlığı konusunda yapılan ankette adaylar arasında Şener ve Şahin'in isimleri de soruldu.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

İl başkanları, belediye başkanları ve kadın kolları başkanlarına ankette "Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'den sonra kimi Cumhurbaşkanı görmek istersiniz?" sorusu ilk sorulardan birisi idi. "Recep Tayyip Erdoğan'ın Başbakan olarak kalmasını mı Cumhurbaşkanı olmasını mı istersiniz?" sorusunun yanı sıra "Başbakan Recep Tayyip Erdoğan olmazsa kim Cumhurbaşkanı olsun?" açık uçlu soru yer aldı.

Ankete katılanlara kapalı bir zarf içinde verilen formlara isimlerini yazmamaları istendi. Anketin 3 bölüm ve 6 sayfadan oluştuğu belirtildi.

Daha önce AK Parti Genel Merkezi tarafından bir araştırma kuruluşuna yaptırılan ankette sorulan 4 isme ise iki isim daha eklendi.

"Meclis Başkanı Bülent Arınç, Başbakan Erdoğan, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül'ün dışında aşağıdaki hangi isimleri Cumhurbaşkanı görmek istersiniz?" denildi. Bu isimler ise "Devlet Bakanı Beşir Atalay, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve Meclis Adalet Komisyonu Başkanı Köksal Toptan, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener."

Daha önce Cumhurbaşkanlığı ile alakalı illerde teşkilatlarda yapılan ankette adaylara Devlet Bakanı Beşir Atalay, Devlet Bakanı Mehmet Aydın, Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve Meclis Adalet Komisyonu Başkanı Köksal Toptan'ın isimleri sorulmuştu. Bu ankette bu isimlere ilaveten Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay ile Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdüllatif Şener'in isimleri de vardı.

Ankette ayrıca "Bu isimlerin dışında kimi Cumhurbaşkanı olarak görmek istersiniz?" şeklinde açık uçlu bir soru soruldu.

Ankette dikkat çeken sorulardan birisi de "Türkiye'nin en önemli sorunu sizce nedir?" idi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious