Köşk değil türban pazarlığı!

Köşk değil türban pazarlığı!.13421
  • Giriş : 26.07.2007 / 17:43:00

Livaneli'nin gündeme getirdiği "Terlikli Zirve"ye bu kez de mahkeme onayı geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Zülfü Livaneli'nin Baykal'ı suçladığı iddiaları ilk kez Anavatan Lideri Erkan Mumcu açıklamıştı.

Mumcu bugün tanıklar tarafından doğrulanan görüşmenin ayrıntılarını bir buçuk yıl önce üstü kapalı tarif etmişti:
"İstanbul'da Boğaz'ın Anadolu yakasında bugün kapanmış olan gözlerden ırak bir lokantada buluşuyor Erdoğan ile Baykal. İki lider de makam araçlarını kullanmıyor. Hatta Erdoğan'ı Samanyolu TV'nin o zamanki Ankara Temsilcisi ve Üsküdar'daki evinde kapı komşusu olan Haluk Örgün kendi aracıyla lokantaya getiriyor. Baykal da bir yakınının aracıyla geliyor."

Mumcu bu ayrıntıları verdikten sonra iddiasını ortaya atıyor:
"Erdoğan, YÖK ile ilgili yasal düzenlemelerden ve türban sorununu çözmekten vazgeçti karşılığında Başbakan olması gereken CHP desteğini aldı."

Erdoğan, bu açıklamaların ardından, Erkan Mumcu ve röportajı yayınlayan Vatan gazetesine 10 bin YTL manevi tazminat davası açtı.
Mahkemenin Erdoğan'ı haklı bulmasının ardından dava Yargıtay'a taşındı. Bugün ise Yargıtay 4. Hukuk Dairesi, yerel mahkemenin kararını Mumcu ve gazete lehine bozdu. Daire, röportajın görünürdeki gerçeğe uygun olduğuna ve basın yoluyla hakaret unsuru bulunmadığına hükmetti.

Böylece Livaneli'nin iddia ettiği Beylerbeyi'ndeki lüks bir balık lokantasında (Seaport) yapılan gizli buluşmayı mahkemede onaylamış oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious