Köşk'de, 29 Ekim Resepsiyonu

  • Giriş : 29.10.2006 / 00:00:00

Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer, Türkiye Cumhuriyeti'nin 83. kuruluş yıldönümü ve 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı nedeniyle Çankaya Köşkü'nde bir resepsiyon verdi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Sezer'in son kez verdiği Cumhuriyet Resepsiyonu'na katılımın yoğun olduğu gözlendi.
Cumhurbaşkanı Sezer'in Çankaya Köşkü'nde son kez verdiği 29 Ekim Cumhuriyet Resepsiyonu saat 19.00'da başladı. Sezer eşi Şemra Sezer ile birlikte konukları Büyük Resepsiyon Salonu'nun girişinde karşılayarak, hepsi ile tek tek tokalaştı. Yoğun katılımın gerçekleştiği resepsiyonda Sezer'in konukları karşılaması yaklaşık 1 saat 15 dakika sürdü.

Resepsiyon Salonu'na ilk Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt girdi. Resepsiyonda, TBMM Başkanı Bülent Arınç, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Ana Muhalefet Lideri ve CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, Anavatan Partisi Genel Başkanı Erkan Mumcu, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, DYP Genel Başkanı Mehmet Ağar, HYP Genel Başkanı Yaşar Nüri Öztürk, SHP Genel Başkanı Murat Karayalçın, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erdoğan Teziç, kuvvet komutanları, tüm askeri erkan, rektörler, yargı mensupları, milletvekileri, büyükelçiler, Türkiye'deki azınlıkların dini temsilcileri ve diğer davetliler hazır bulundu.

Başbakan Erdoğan, Sezer ve eşi Semra Sezer ile tokalaşırken gazetecilerin isteği üzerine fotoğraf çektirdi.


ENDONEZYA MASLAHATGÜZARI, RESEPSİYONA BAŞÖRTÜLÜ EŞİ İLE BİRLİKTE KATILDI


Cumhurbaşkanı Sezer, bu resepsiyonda da başörtüsü nedeniyle az sayıda AK Partili'ye eşli davetiye göndermişti. Resepsiyona Meclis Başkanı Arınç, Başbakan Erdoğan, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, İçişleri Bakanı Abdülkadir Aksu, Ulaştırma Bakanı Binali Yıldırım, Milli Eğitim Bakanı Hüseyin Çelik, Adalet Bakanı Cemil Çiçek, Devlet Bakanı Abdüllatif Şener, Devlet Bakanı Ali Babacan, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker eşsiz katıldı. Ana Muhalefet Lideri Baykal da davete eşsiz katılanlar arasında yer aldı.

Bakanlar Kurulu üyelerinden davete eşleri ile katılanlar ise, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Murat Başesgioğlu ile Dış Ticaretten Sorumlu Devlet Bakanı Kürşad Tüzmen oldu.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious