Köşk'e fıtıkla çıkılmıyor

  • Giriş : 20.03.2007 / 00:00:00

Erdoğan, Baykal'ın Köşk yorumuna esprili bir karşılık verdi

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Başbakan Erdoğan, partisinin grup toplantısına girerken gazetecilerin "Sayın Cumhurbaşkanım" diye hitap etmeleri üzerine, gülerek 'Biliyorsunuz Çankaya Köşkü'ne fıtıkla çıkılmıyor' karşılığını verdi.

Nevruz öfkenin sembolü değildir

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, 'Nevruz, baharın gelişini müjdeleyen bu günün asıl mesajı barıştır, kardeşliktir. öfkenin ve kinin sembolü değildir' dedi.

Partisi'nin meclis grup toplantısında konuşan Erdoğan, yarın kutlanacak Nevruz Bayramı'nın huzur ve sükunet ve coşku içerisinde kutlanmasını istedi, Erdoğan, 'Yarın 21 mart Nevruz günü. Nevruz'u çok farklı yaklaşımlarla sahiplenenler oldu. Nevruz sadece bizim için değil tüm kardeş ve komşu ülkeler içinde önemli bir gündür. Sadece biz değil, komşu bütün ülkeler de kutluyor. Binlerce yıllık bir çevre günü olarak adlandırabileceğimiz Nevruz, baharın gelişini müjdeleyen bu günün asıl mesajı barıştır, kardeşliktir, öfkenin ve kinin sembolü değildir. Bugünler farklılığın altının çizildiği günler değildir. herkesi basiretli dikkatli olmaya davet ediyorum. Türk milletimizin bahar bayramı olan Nevruzun huzur, birlik ve kardeşliğe vesile olmasını Allahtan temenni ediyorum' dedi

18 Mart Çanakkale Şehitleri'ni anma günü vesilesi ile bölgedeki yeniden düzenleme çalışmalarına değinen Erdoğan, Çanakkalenin düzene kavuşması için çaba gösterdiklerini söyledi. Erdoğan, Çanakkale'deki şehitliklerin restore çalışmalarının başladığı müjdesini verdi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious