Köşk'teki kritik yemek sona erdi

Köşk'teki kritik yemek sona erdi.18623
  • Giriş : 21.01.2009 / 14:18:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, yasama, yürütme ve yargı organlarının başkanlarıyla öğle yemeğinde bir araya geldi. Erdoğan, kritik yemek öncesi iki bakanla görüştü.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Saat 12.30'da başlayan yemek yaklaşık 1 buçuk saat sürdü. Yemek sonrası alınan görüntülerde katılımcıların oldukça keyifli bir yemek geçirdikleri yüzlerine de yansıdı.

Yemekli toplantıdan çıkan Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, "genel konuları konuştuk. Yargının sorunlarına değindik. Hukukun genel sorunlarına değindik. Gerekli açıklamalar Çankaya Köşkü'nden yapılacaktır" dedi.

Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç ise gerekli açıklamanın Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılacağını söyledi.

YEMEĞE İLK DANIŞTAY BAŞKANI GELDİ

Basına kapalı gerçekleşen yemek için sırasıyla Danıştay Başkanı Mustafa Birden, Sayıştay Başkanı Mehmet Damar, Anayasa Mahkemesi Başkanı Haşim Kılıç, Uyuşmazlık Mahkemesi Başkanı Ahmet Akyalçın, Yargıtay Başkanı Hasan Gerçeker, Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Cemil Çiçek, TBMM Başkanı Köksal Toptan, Askeri Yargıtay Başkanı Hakim Tuğgeneral Ahmet Alkış, Askeri Yüksek İdare Mahkemesi Başkanı Hakim Tuğgeneral Turgut Arıbal ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dışişleri Konutu'na geldi.

Davetlilerin konuta girişinin ardından Cumhurbaşkanı Gül, Çankaya Köşkü'nden Dışişleri Konutu'na geçti.

ERDOĞAN İKİ BAKANLA ZİRVE YAPTI

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanının Köşk'te vereceği yemek öncesi Milli Savunma Bakanı Vecdi Gönül ve İçişleri Bakanı Beşir Atalay ile görüştü.

Başbakan Erdoğan, Başbakanlık Konutu'nda, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün, yasama, yürütme ve yargı organlarının başkanlarına Dışişleri Bakanlığı Konutu'nda vereceği öğle yemeği öncesinde Gönül ve Atalay ile bir araya geldi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious

*

*


*