Köşk'teki yemeğe katılmayan Deniz Baykal ne dedi?

Köşk'teki yemeğe katılmayan Deniz Baykal ne dedi?.11154
  • Giriş : 23.04.2008 / 14:05:00
  • Güncelleme : 23.04.2008 / 14:23:23

CHP lideri Baykal Köşk'e gitmek yerine bir grup muhtarla öğle yemeğinde bir araya geldi.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

CHP Genel Başkanı Deniz Baykal, ''Cumhuriyet bilincine sahip, Anayasa'yı, demokrasiyi içine sindiren insanlar'' diye nitelendirdiği bir grup muhtarlarla öğle yemeğinde bir araya gelerek, ''Samimiyetle düz bir biçimde beraberiz, takiye yok yani bu masada. Bu masada samimiyet var'' dedi.

Baykal, Ankara'nın Mamak ilçesi Gülveren semtindeki bir lokantada, Mamaklı muhtarlarla öğle yemeğinde bir araya geldi. Yemeğe, CHP Genel Başkan Yardımcısı Önder Sav ile bazı CHP'li milletvekilleri de katıldı.

Yemek öncesinde gazetecilere açıklama yapan Baykal, 23 Nisan'ın çok önemli bir gün olduğunu, sabah resmi törenlere katıldığını, Atatürk'ün huzurunda saygı duruşunda bulunduklarını belirterek, ''Değerli muhtarlarla bir araya gelip, bu demokrasi yolculuğumuzun ilk önemli adımının yıl dönümünde beraber olmayı düşündük'' dedi.

''Muhtarların demokrasinin temel taşı olduğunu'' ifade edene Baykal, halkın iradesinin mahallede ve köyde görev yapanlarla başladığını söyledi.

''Onlar, Cumhuriyet bilincine sahip, Anayasa'yı, demokrasiyi içine sindiren insanlar'' diyen Baykal, uzun zamandan beri ''yatık döner'' yemediğini, bu yemeğinde buna vesile olduğunu ifade etti.

Bir gazetecinin, ''Köşkte olsaydınız muhtemelen yine mantı yiyecektiniz, yatık döneri mi tercih ettiniz?'' sorusu üzerine, Baykal, ''Oradaki menüyü bilemiyorum. Tabii önemli olan yemek değil, önemli olan beraberlik, dostluk, samimiyet, gerçek bir sevgi ve dostluk, birbirimize saygı göstermek, değer vermek önemli olan bunlar. Yemek bahane. Kendimi bu sofrada çok iyi hissediyorum'' yanıtını verdi.

Galatasaray-Fenerbahçe arasında bu hafta sonu oynanacak maçın skoruna yönelik tahmininin sorulması üzerine de Baykal, tahmin yapmanın çok güç olduğunu söyledi. Baykal, ''Bu konuda benim değer verdiğim uzmanlar, başta Rıdvan Dilmen olmak üzere herkes diyor ki 'bu konuda kimse bir tahmin yapamaz. Ne söylüyorsa, kendi ifadeleriyle söylüyorum sallıyorlar' diyor. Ben sallamak istemiyorum. Bu maçın bütün ihtimallere açık olduğu görülüyor'' dedi.

AA

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious