Köşk'ten resepsiyon açıklaması

Köşk'ten resepsiyon açıklaması.14051
  • Giriş : 04.09.2007 / 18:41:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün 5 Eylül'de vereceği resepsiyona komutanların katılıp katılmayacağına ilişkin çıkan yorumlara Köşk'ten yazılı açıklama geldi:

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları'nın daha önceden planlanan askeri faaliyetler nedeniyle Ankara dışında olacakları bilgisinin 5 Eylül daveti planlanmadan önce Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'e 30 Ağustos günü sunulduğu bildirildi.

Cumhurbaşkanlığı Basın Merkezi'nden yapılan açıklamada, 5 Eylül 2007 tarihinde Cumhurbaşkanlığı'nda yapılacak resmi kabul konusunda bazı basın yayın kuruluşlarında gerçeği yansıtmayan haberlerin yer aldığı vurgulanarak, şöyle denildi:

"Sayın Genelkurmay Başkanı ve Kuvvet Komutanları'nın daha önceden planlanan askeri faaliyetler nedeniyle Ankara dışında olacakları bilgisi, esasen bu davet planlanmadan önce Sayın Cumhurbaşkanımıza 30 Ağustos günü sunulmuştur. Söz konusu resmi kabul için 5 Eylül tarihinin seçilmesi, anılan kabulün Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin tatile girmesinden önce düzenlenmesi zaruretinden kaynaklanmıştır. Bu çerçevede konuya farklı anlamlar yüklenmemesi üzerinde önem ve hassasiyetle durulması gerektiği
değerlendirilmektedir."

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious