Köşk'ü önce gazeteciler tanıyacak

Köşk'ü önce gazeteciler tanıyacak .14051
  • Giriş : 22.09.2007 / 22:14:00

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün seçim öncesi dile getirdiği “Köşk halka açılacakö sözlerine ilişkin çalışmalarda sona yaklaşıldı.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Büyüyen Beşik

 Köşk ilk olarak Pazartesi günü gazetecilere tanıtılacak. Ankara’da görev yapan basın yayın kuruluşlarından muhabirler, Çankaya Köşkü yerleşkesini görüntüleyecek, yapılar hakkında bilgi alacak.

Edinilen bilgilere göre, Köşk yönetimi, “bürokrasisiz ve protokolsüz devlet olmazö anlayışından yola çıkarak, Köşk’ün halka nasıl açılacağı yönündeki çalışmalarında sona geldi. Çalışmalar şekillendikten sonra Cumhurbaşkanı Gül’ün onayına sunulacak.

Köşk’te yapılan programların çoğunluğunun basına açık olacağı belirtilirken, Cumhurbaşkanı Gül’ün yoğun bir program izleyeceği kaydedildi.

Çankaya Köşkü’nün halka nasıl açılacağının tam olarak netleşmediğini belirten yetkililer, çalışmaların sürdüğünü kaydetti.

Bürokrasinin ve protokolün en çok hissedildiği yerlerin dünyanın her yerinde cumhurbaşkanlığı çalışma alanları olduğuna dikkat çeken yetkililer, “Bu ince ayar, bir çizgide tutulacak. Halk, daha önceden başvurarak randevularla ve belli periyotlarla alınacak. Vatandaşlar Çankaya Köşkü’nün çalışma sistemini, müzeyi ve mekanları tanıyacak. Flora bakımından zengin olan Köşk’ü gezecek. Köşk nedir sorusuna yanıt bulacakö dediler.

Bu kapsamda Çankaya Köşkü’nü önce gazeteciler tanıyacak. Ankaralı gazeteciler Pazartesi günü Köşk’ü tanımak ve tanıtmak için Çankaya’ya davet edildi. Muhabirler, kameramanlar ve foto muhabirlerinin Pazartesi günü saat 10.00’da başlayacak gezisinde gazeteciler, Köşk yerleşkesi hakkında bilgi alacak.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious