Köşk'ün kapıları halka açılıyor

Köşk'ün kapıları halka açılıyor .14051
  • Giriş : 23.09.2007 / 19:42:00
  • Güncelleme : 27.03.2010 / 03:29:58

Vatandaşlar, Köşk’ün çalışma sistemini, müzeyi ve diğer mekanları tanıyacak

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Beşik Modelleri

Randevu sistemine göre belli periyodlarla Çankaya'ya gidecek olan vatandaşlar, Köşk'ün çalışma sistemini, müzeyi ve diğer mekanları tanıyacak.
Eski Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in yedi yıllık görev süresi boyunca resmi kabuller dışında kapıları kapalı tutulan Çankaya Köşkü artık halka açılıyor.

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, cumhurbaşkanlığı seçim sürecinde dile getirdiği 'Köşk halka açılacak' sözleri yarın uygulamaya geçirilecek. Çankaya Köşkü'nün halka açılması çalışmalarına ilk olarak basın mensuplarının yapacağı köşk turu ile başlanacak. Köşk, saat 10.00'da gazetecilere açılarak yerleşke görüntülenecek ve birimler basına tanıtılacak.

GÜL'E BİLGİ VERİLECEK

Köşk yönetimi Çankaya Köşk'ünün halka nasıl açılacağı yönündeki çalışmalarında sona geldiklerini, çalışmalarını tamamladıktan sonra yerleşkenin halka nasıl açılacağı ile ilgili Cumhurbaşkanı Gül'e bilgi vereceklerini ifade etti. 10. Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer döneminin aksine, Cumhurbaşkanı Gül'ün yoğun bir program izleyeceği ve Köşk'te yapılan kabullerin çoğunun basına açık olacağı kaydedildi.

İSTEYEN RANDEVU ALACAK

Köşk yetkilileri, dünyanın her yerinde Cumhurbaşkanı ve devlet başkanlarının çalışma alanlarının bürokrasinin ve protokolün en çok yaşandığı yerler olduğuna dikkat çekerek, bu konuda bir dengenin tutturulacağını belirtti. Halkın Çankaya Köşkü'ne randevu sistemiyle ve belli periyotlarla alınacağını dile getiren yetkililer, 'Vatandaşlar Çankaya Köşkü'nün çalışma sistemini, müzeyi ve mekanları tanıyacak. Flora bakımından zengin olan Köşk'ü gezecek. Köşk nedir sorusuna yanıt bulacak' dedi.

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious