Köşk'ün ünlü misafirleri: O geceyi unutmayacağız

Köşk'ün ünlü misafirleri: O geceyi unutmayacağız.15493
  • Giriş : 02.11.2007 / 11:05:00

Şarkıcı Gülben Ergen, Gül çifti ile oğlunun gelişimi hakkında sohbet etmiş.

Facebook Twitter
Yazı Boyutu:

Otomatik Sallanan Beşik

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'ün Cumhuriyet Bayramı sebebiyle Çankaya Köşkü'nde verdiği resepsiyona siyaset, sanat, spor, iş ve basın dünyasından 600'ün üzerinde davetli katıldı.

Toplantıda özellikle sporcu ve sanatçılar ilgi gördü. Galatasaray'ın milli futbolcusu Hakan Şükür, Köşk'e ikinci kez davet edilmiş. "Katılmaktan büyük onur duydum. Gece çok güzeldi." diyor. Şükür, spor camiasının başarılı isimlerinin devletin en üst kademesinde bir araya gelmesinin olumlu bir gelişme olduğuna dikkat çekiyor. Gecede tüm sporcuların devleti yönetenlerle sohbet edip kaynaştığını anlatıyor. Cumhurbaşkanı Gül'ün kendileriyle özel olarak ilgilenmesinden büyük mutluluk duyduklarını belirtiyor. Zihinsel engelli Durucan Nevruz, Çin'de gerçekleşen Özel Olimpiyatlar'da altın madalya kazandı. Köşk'te dikkat çeken isimlerden biri de oydu. Nevruz, daveti aldığında büyük sevinç yaşamış. Annesi Sevim Durucan, "Pek çok devlet erkânı onu kabul etti. Ancak en anlamlı olanı bu davetti. Durucan, Galatasaraylı futbolcularla tanıştığı için de çok mutlu oldu." diyor. Geçen hafta karatede dünya şampiyonu olan takımın teknik direktörü Esad Delihasan, "Bu spora yıllarca hizmet ettik, dereceler kazandık; ancak hiçbir Cumhurbaşkanı tarafından kabul edilmedim. Benim ve sporcularımız için unutulmaz bir gece oldu." ifadelerini kullanıyor. Olimpiyat ikincisi ve dünya şampiyonu tekvandocu Bahri Tanrıkulu, davetin sporcular için ciddi bir motivasyon olduğuna işaret ediyor. Dünya şampiyonu milli güreşçi Nazmi Avluca, Gül'ün gülen yüzünü görmelerinin kendilerine yettiğini vurguluyor.

Sanatçılar da bu duyguları paylaşıyor. Ünlü türkücü Neşet Ertaş, en son resepsiyona 6. Cumhurbaşkanı Fahri Korutürk tarafından davet edilmiş. Bu, Köşk'e ikinci çıkışı. "Çok sıcak ve güzel bir gece oldu." ifadesini kullanıyor. Ertaş, sohbet ettiği Başbakan Tayyip Erdoğan'a da şöyle demiş: "Şimdiye kadar hiçbir hükümet sizin kadar fakir fukaraya yardım etmedi." Gülben Ergen, resepsiyona ikinci; eşi Mustafa Erdoğan beşinci kez katılmış. Ergen, Gül çiftiyle oğlunun sağlığı ve gelişimi üzerinde konuştuklarını kaydediyor. Yönetmen Osman Sınav ise Hayrünnisa Gül'ün kıyafetinin çok şık olduğunun altını çiziyor.

Nurullah Kaya, Ayşegül Aybar

Facebook Twitter Yahoo Google Linkedin Stumbleupon Delicious